Radni gminy Kramsk jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Andrzejowi Nowakowi z wykonania budżetu za 2018 rok. – W związku z tym, że wyraziliście państwo aprobatę dla mojej osoby, chcę złożyć deklarację, że będę otwarty na współpracę – powiedział podczas dzisiejszej sesji absolutoryjnej.
Dzisiejsza Sesja Rady Gminy w Kramsku przebiegła bez żadnych niespodzianek. Radni udzielili votum zaufania wójtowi, a po pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącej sprawozdania finansowego oraz pozytywnej opinii Komisji Rewizyjnej z wykonania budżetu za 2018 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego, czternastoma głosami, czyli wszystkich radnych, Andrzej Nowak otrzymał absolutorium.
Po podjęciu uchwały odczytano życzenia przesłane przez Józefa Dropa, poprzedniego wójta, który jednocześnie podziękował wszystkim za współpracę. – Tak się składa, że absolutorium udzielane jest urzędującemu wójtowi, jednak wiadomo, że większą część roku na ten wynik pracował Józef Drop wraz z radą gminy – mówił Andrzej Nowak. – Cudownie się stało, że poprzednie dwie kadencje funkcję tę mógł sprawować ktoś, kto z pracą w urzędzie w Kramsku związany był blisko 35 lat. Udzielając jednomyślnie absolutorium dokonaliście bardzo wysokiej oceny pracy wójta i poprzednich rad, zwłaszcza dwóch ostatnich kadencji. Przez ten czas przyczyniliśmy się do wydźwignięcia gminy z bardzo trudnej sytuacji finansowej. W roku 2010 zadłużenie gminy sięgało blisko 14 milionów, w tej chwili jest na poziomie 6 milionów. Ja nie mam takiego doświadczenia w pracy w urzędzie, jaką miał Józef Drop, natomiast w związku z tym, że wyraziliście państwo aprobatę dla mojej osoby, chcę złożyć deklarację, że będę otwarty na współpracę.
Andrzej Nowak przyznał, że realizacja kolejnego roku budżetowego będzie trudniejsza, w związku chociażby z podjęciem uchwały o Funduszu Sołeckim. – Rozszerzy się krąg osób, które będą uczestniczyć w debacie na temat kształtu naszej gminy – mówił. – Zrealizowanie wszystkiego, co planujemy na pewno nie będzie proste, ale liczę, że podnoszone w geście głosowania ręce będą wyrażały zgodność lub różnice zdań, a nie będą przenosiły się na sferę relacji emocjonalnych, intelektualnych, czy osobistych. Wszystkim tego życzę.