Wygrana w bardzo ważnym meczu. Medyk wciąż celuje w mistrzostwo Polski

2019-05-11 15:10:19

Medyk Konin pokonał w meczu na szczycie ekstraligi Czarnych Sosnowiec 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła z rzutu karnego Natalia Chudzik.

Spotkanie rozpoczęło się od gry w środku pola. Po kilku minutach coraz bardziej zarysowywała się przewaga Medyka Konin, a piłka znajdowała się najczęściej na połowie przyjezdnych. W 12. minucie Anna Gawrońska podała do ustawionej w polu karnym Dominiki Kopińskiej, która będąc w dobrej sytuacji, uderzyła w boczną siatkę. W 24. minucie bramkarka Czarnych, Anna Szymańska, sfaulowała biegnącą w stronę sosnowieckiego pola karnego Annę Gawrońską. Po rzucie wolnym wykonanym przez Natalię Chudzik, golkiperka gości z trudem przeniosła piłkę nad poprzeczką. W 28. minucie w „szesnastkę” gości przedarła się Nikol Kaletka. Piłkarka Medyka została sfaulowana przez Joannę Operskalską. Sędzia odgwizdała rzut karny, którego na gola zamieniła Natalia Chudzik. Ekipa Czarnych mogła odpowiedzieć w 39. minucie, gdy na pozycję „sam na sam” wychodziła Marta Cichosz. W ostatniej chwili piłkę spod jej nóg wybiła Haley Lukas.

Druga połowa była zdecydowanie spokojniejsza. Gra się wyrównała. Do osiemdziesiątej minuty groźnych akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Kibice Medyka zadrżeli w 88. minucie, gdy w konińskie pole karne dośrodkowała Dagmara Grad. Piłka po zamieszaniu pod bramką Medyka trafiła ostatecznie pod nogi Patrícii Hmírovej, która uderzyła mocno w kierunku konińskiej bramki. Na posterunku była jednak Stephanie Busch. W doliczonym czasie gry sędzia dopatrzyła się faulu Gabiji Gedgaudaite przed polem karnym Medyka. Koninianka obejrzała wtedy drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik. Stały fragment wykonała Hmírová. Po jej uderzeniu piłka poleciała w kierunku prawego słupka bramki Medyka. I tym razem dobrze spisała się Stephanie Busch. W tej samej chwili sędzia zakończyła spotkanie.

Po dzisiejszym zwycięstwie Medyk Konin, przynajmniej na nieco ponad dobę, będzie miał tyle samo punktów, co liderujący Górnik Łęczna, który jutro o 16.00 zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Medyk Konin: Stephanie Busch, Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Nicole Zając, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska, Dagmara Grad, Joanna Operskalska, Andrea Horváthová, Dorota Hałatek (‘42 Joanna Węcławek), Patrícia Fischerová, Patrycja Matla, Karolina Wieczorek (‘46 Maja Osińska), Patrícia Hmírová, Lucia Šušková (‘71 Julia Wycisk), Marta Cichosz