Świąteczna wygrana Górnika w Gnieźnie. Biało-niebiescy pokonali wyżej notowanego rywala

2019-04-20 17:22:41

Wywalczyli trzy punkty na boisku rywala z górnej części tabeli. Piłkarze Górnika Konin pokonali dziś na wyjeździe Mieszka Gniezno 2:1 (1:1).

Koninianie szybko otworzyli wynik rywalizacji. W 11. minucie piłkarze Górnika odebrali rywalom piłkę na ich połowie. Futbolówka trafiła przed pole karne do Dawida Przybyszewskiego, który zdecydował się na skuteczny strzał z dystansu. Po chwili szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Paweł Błaszczak. Później w sytuacji „sam na sam” był Mateusz Majer, a w 41. minucie piłka odbiła się od poprzeczki bramki Mieszka. Swoje szanse w pierwszej połowie mieli też gospodarze. Przez większość pierwszej części gry kapitalnie między słupkami biało-niebieskich spisywał się Mateusz Koliński. Golkiper Górnika skapitulował dopiero w 35. minucie, gdy strzałem z głowy pokonał go Radosław Mikołajczak. Po przerwie tempo spotkania zdecydowanie spadło. Zwycięską bramkę zdobył w 71. minucie, wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej, Krystian Sobieraj. Asystował mu Mateusz Majer. Teraz piłkarze Górnika będą się przygotowywać do finału okręgowego Pucharu Polski. Ten mecz zostanie rozegrany w najbliższą środę (24 kwietnia) na stadionie miejskim w Turku.