Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Objazd niszczy drogę. – To jest katastrofa – mówią mieszkańcy Patrzykowa

13:09, 14.02.2022 Aktualizacja: 08:11, 27.10.2025
Skomentuj Objazd niszczy drogę. – To jest katastrofa – mówią mieszkańcy Patrzykowa

Remont liniikolejowej daje się we znaki mieszkańcom gminy Kramsk. Częste zamykanie przejazdówkolejowych powoduje zwiększony ruch na wyznaczonych „objazdach”. Nauciążliwości narażeni są właściciele posesji położonych przy „alternatywnej” drodzewzdłuż torów kolejowych w Patrzykowie. – To, co tu się dzieje, to katastrofa –komentuje Małgorzata Górska, radna Kramska.

Utrudnienia trwają od wielu miesięcy. Kolej zamyka przejazdyi wyznacza objazdy. Ostatnio na dwa tygodnie zamknięty został przejazd wPatrzykowie. Kierowcy jadący z Konina w kierunku Kramska, wybieralialternatywną drogę wzdłuż torów (zjazd w prawo przed przejazdem w Patrzykowie),prowadzącą do kolejnego przejazdu, a następnie do wyjazdu na główną drogęwojewódzką na Kramsk. – Tak naprawdęjest to 900-metrowa polna droga – mówi Małgorzata Górska. – Od lat walczymy, żeby kolej przekazała jąna własność gminy, bo wtedy można by było ją utwardzić. Niestety, pisma którewielokrotnie kierowaliśmy do kolei nie przyniosły rezultatów. Na co dzień są tu wertepy, a ostatnio pod ciężarem samochodów, autobusów i ciężarówek jej stan jeszcze się pogorszył.A trzeba pamiętać, że to jedyny dojazd do 11 domów. Mieszkańcywielokrotnie sami go naprawiali, ale to nic nie daje.

Ostatnio kolej załatała największe dziury, jednak – zdaniem właścicieliposesji – nie jest to dla nich żadne rozwiązanie. – Wystarczy, że popada deszcz, albo zamkną przejazd, znów będzie tosamo – mówią.

Problem został poruszony podczas dzisiejszej Sesji RadyGminy. W najbliższy wtorek w Urzędzie Gminy w Kramsku odbędzie się spotkanie zprzedstawicielami kolei.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%