Górnik odrabiał zaległości i przegrał z Lechem. Trzeci pogrom z rzędu

2018-11-08 08:04:25

Od trzech meczów przeciwko Lechowi II Poznań Górnik nie jest w stanie strzelić gola drużynie Kolejorza. Ta za to bawi się z Górnikiem w najlepsze i znów wysoko wygrała. W poprzednim sezonie było 4:0 i 5:0 dla rezerw poznańskiej drużyny. Tym razem koninianie przegrali „tylko” 3:0.

Podopieczni Sławomira Suchomskiego nie byli faworytami z wyżej notowanym zespołem, jednak trener zapowiadał, że Górnik jedzie powalczyć chociaż o remis. Po raz kolejny jednak szybko stracili bramkę i musieli gonić wynik. W 15. minucie akcję prawą stroną boiska rozpoczął Hubert Sobol, który wypatrzył w polu karnym Eryka Kryga, a ten strzałem pod poprzeczką pokonał Mateusza Kolińskiego. Lech nadal naciskał na naszą drużyną – z rzutu wolnego strzelał Dariusz Dudka, poprawiał Krzysztof Kołodziej, a swoją próbę oddał także Oskar Nowak.

Kolejorz podkręcił tempo po przerwie, a rozpocząć się mogło od trafienia samobójczego, bo po rykoszecie jeden z obrońców Górnika mógł wbić piłkę do własnej siatki, jednak Koliński popisał się czujnością. Skapitulował jednak w 61. minucie, gdy po podaniu Tomasza Kaczmarka akcję sam na sam wykorzystał Krzysztof Kołodziej. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu rezerwy Lecha ustaliły wynik spotkania. Po uderzeniu Huberta Sobola sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką. Jedenastkę wykorzystał Filip Marchwiński, który na boisko wszedł kilka minut wcześniej.

Po 14. kolejkach Górnik zajmuje 13. miejsce mając 14 oczek na koncie. Z kolei Lech wskoczył na pozycję wicelidera i traci zaledwie jeden punkt do prowadzącej Raduni Stężyca. Do końca rundy już tylko trzy kolejki. W dwóch następnych koninianie znów udadzą się w delegację – 10 listopada o 12.00 zagrają w Bydgoszczy z Chemikiem, a tydzień później o 13.30 w Jarocinie z Jarotą. Piłkarską jesień zakończymy w Koninie meczem z Wierzycą Pelplin – ta potyczka 24 listopada o 13.00 na stadionie im. Złotej Jedenastki.

Lech II Poznań 3:0 Górnik Konin

Bramki: Kryg (15.), Kołodziej (61.), Marchwiński (77.)

Lech Poznań: Karol Szymański – Maciej Orłowski, Dariusz Dudka, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Pawlicki – Łukasz Norkowski (79. Marcin Maćkowiak), Eryk Kryg, Krzysztof Kołodziej (71. Kacper Friska) – Oskar Nowak (69. Filip Marchwiński), Hubert Sobol, Tomasz Kaczmarek (73. Arkadiusz Kaczmarek)

Górnik Konin (skład wyjściowy): Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Michał Marszałek, Sebastian Antas, Taras Jaworski, Mateusz Majer, Aleks Sieradzki, Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak.