Sylwia Matuszak ze srebrnym medalem

2023-06-07 11:06:23

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w szabli zawodniczka Konińskiego Klubu Szermierczego, Sylwia Matuszak wywalczyła srebrny medal.

Zawody odbyły się w Śremie. W ćwierćfinale Matuszak mierzyła się z klubową koleżanką - Małgorzatą Zawodniak. Minimalnie lepsza okazała się Sylwia. W starciu o finał pokonała 15/9 Małgorzatę Kozaczuk z AZS AWF Warszawa.

W walce o złoto przegrała 15/13 z Zuzanną Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Tym samym Sylwia Matuszak zdobyła srebrny medal na Mistrzostw Polski Seniorów w szabli.

Ósme miejsce z KKSz zajęła Małgorzata Zawodniak. Wśród mężczyzn piąty był Olaf Stasiak, a szósty - Kacper Nowinowski. Męska ekipa Konińskiego Klubu Szermierczego w kat. męskiej zajęła czwarte miejsce.