Za nami pierwszy mecz finałowy. Wszystko rozstrzygnie się w Koninie

2023-05-15 13:01:13

Koszykarze Mustanga Konin przegrali na wyjeździe swój pierwszy mecz o mistrzostwo kraju. W Suchedniowie ulegli 75:66 z Ortomedico Kielce.

Obie ekipy mierzące się w finale to absolutny top polskiej klubowej koszykówki. W ostatnim czasie to te dwa zespoły sięgają po najważniejsze trofea w kraju. Obrońcom mistrzowskiego tytułu są gracze z Konina. Pierwszy mecz należał jednak do wicemistrzów, którzy wygrali 75:66.

Pierwsze trzy kwarty były dość wyrównane. Ostatecznie lepiej razili sobie w nich koninianie, którzy na czwartą część spotkania wchodzili z pięciopunktowym prowadzeniem. Wszystko posypało się w ostatniej kwarcie, którą pewnie wygrali gospodarze 22:8. W całym spotkaniu padł wynik 75:66. Koninianie muszą teraz we własnej hali odrobić dziewięciopunktową stratę, jeżeli chcą po raz kolejny zdobyć mistrzostwo Polski.