8 medali dla pływaków Iskry Konin

2023-02-27 21:26:32
Hubert Graczyk
Napisz do autora

Ogromnym sukcesem dla pływaków z Iskry Konin zakończyły się zmagania w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Poznaniu.

W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników, w tym 22 z konińskiego klubu. Najwięcej krążków zdobyła Marcelina Sadłocha. Złoto zgarnęła na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz motylkowym. Trzeci wygrała na dystansie 100 metrów, również płynąc motylkiem. Srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym oraz brązowy na 50 m (styl klasyczny) zdobyła Oliwia Janiak. Srebro zdobyła również Amelia Sadłocha (50 m klasyczny) i Patryk Grabińsk (100 m klasyczny). Ostatni krążek dołożył Oliwier Okupniare. Trzecie miejsca zajął na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Dodatkowo puchary dla najlepszych zawodniczek w swoich kategoriach wiekowych otrzymały Marcelina Sadłocha za pierwsze miejsce oraz Amelia Sadłocha za trzecie miejsce. Zaznaczyć należy, że Amelia Sadłocha jest członkiem Kadry
Wojewódzkiej Młodzików i wynikiem na 50 m stylem klasycznym zajmuje drugą pozycję w rankingu ogólnopolskim w swoim roczniku. Z kolei jej siostra Marcelina uzyskanymi na tych zawodach czasami znalazła się na bardzo wysokich pozycjach w ogólnopolskim rankingu pływackim w swoim roczniku: na drugim miejscu w Polsce na 50 m dowolnym, trzecim miejscu na 100 m motylkowym oraz piątym miejscu na 50 m motylkowym.

- Cieszy fakt, że coraz więcej naszych młodych zawodników zaczyna startować na profesjonalnych zawodach - przekazał nam Maciej Kotwas z Iskry Konin.

Zdj.: Iskra Konin