Medyczki nabrały wiatru w żagle. Pewna wygrana z AP Lotosem Gdańsk

2021-04-25 10:13:59

Wygląda na to, że piłkarki Medyka Konin są w coraz lepszej formie. Po wygranej z liderkami tabeli, Czarnymi Sosnowiec zawodniczki Romana Jaszczaka podejmowały na własnym boisku broniącą się przed spadkiem AP Lotos Gdańsk. Beniaminek nie był w stanie postawić się koniniankom, które pewnie zwyciężyły 3:0.

W sobotnim pojedynku z beniaminkiem Ekstraligi, AP Lotosem Gdańsk Medyczki były zdecydowanym faworytem. Zespół z Pomorza stara się budować solidny zespół, jednak jak na razie musiał ograniczać się do walki o utrzymanie, która z pewnością zakończy się powodzeniem. Przewaga gdańszczanek nad przedostatnim ROW-em Rybnik wynosi 10 punktów.

Na boisku w Koninie od początku widać było, który zespół walczy o podium rozgrywek. Już w 14. minucie spotkania prowadzenie gospodyniom zapewniła Natalia Chudzik. Długie zagranie z własnej połowy Julii Maskiewicz przepuściła kapitan Medyka Anna Gawrońska, a Chudzik zdecydowała się na płaskie uderzenie zza pola karnego, z którym nie poradziła sobie bramkarka Lotosu Gdańsk.

Piłkarki Romana Jaszczaka wciąż stwarzały zagrożenie pod bramką przyjezdnych, ale podwyższenie wyniku nastąpiło dopiero w końcowych fragmentach pierwszej połowy. Strzał po ziemi z rzutu wolnego oddała Maskiewicz, a tor lotu piłki przecięła Tamburro. W sytuację wmieszała się Sandra Sałata, która uderzeniem pod poprzeczkę zdobyła pierwszego gola w tym sezonie.

Co ciekawe, bardzo ważna dla poczynań ofensywnych Medyka stała się w tym sezonie defensorka Julia Maskiewicz, która zalicza dużą ilość asyst, dołączając do tego bramki strzelane po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry.

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił. Medyczki pozwoliły rywalkom na częstsze rozgrywanie piłki. Dopiero w ostatnich 20 minutach gospodynie przypomniały o swojej sile w ataku. Gol na 3:0 padł po wyćwiczonej zespołowej akcji. Do prostopadłego zagrania między defensorki AP Lotosu dobiegła Chudzik, która wystawiła futbolówkę Michalopoulou do niemal pustej bramki. Greczynka skorzystała z okazji i zdobyła swojego drugiego gola w rozgrywkach ligowych.

Ciekawym akcentem meczu był powrót do Konina wieloletniej zawodniczki, która reprezentowała barwy Medyka w latach największych sukcesów ligowych i europejskich. W okienku transferowym przed rundą rewanżową do zespołu z Gdańska dołączyła Aleksandra Rompa (dawniej Sikora).

Niewielkie różnice punktowe w górze tabeli zapowiadają emocje do samego końca. Trzeci w tej chwili Medyk może pokusić się o drugą lokatę, jednak musi bronić się przed czwartym Górnikiem Łęczna, który traci do koninianek zaledwie dwa oczka. To właśnie te dwie ekipy zmierzą się ze sobą w następnej kolejce Ekstraligi.

Medyk POLOmarket Konin – AP Lotos Gdańsk 3:0 (Natalia Chudzik, Sandra Sałata, Androniki Michalopoulou)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Alexis Castellano-Mugica, Ernestina Abambila, Heather Seybert, Klaudia Dymińska, Alicia Tamburro, Androniki Michalopoulou (82′ Maja Szydełko), Anna Gawrońska (71′ Daria Nowak), Natalia Chudzik.