Waliły głową w mur, ale wygrały 3:0. Medyk pokonał Olimpię Szczecin

2020-08-22 15:16:32
Aż 54 minuty czekali dziś konińscy kibice na otwarcie wyniku meczu kobiecej Ekstraligi między Medykiem Konin a outsiderem – Olimpią Szczecin. W spotkaniu 3. kolejki drużyna trenera Romana Jaszczaka wygrała na własnym terenie 3:0 (0:0).

Od początku spotkania przyjezdne skutecznie broniły dostępu do własnej siatki. Groźnie pod szczecińską bramką zrobiło się dopiero w 22. minucie, gdy Gabriela Grzywińska przymierzyła minimalnie niecelnie obok lewego słupka. W końcówce pierwszej połowy z ostrego kąta uderzała Klaudia Fabová. Ten strzał został obroniony przez Natalię Piątek. Po zmianie stron koninianki wciąż nie potrafiły znaleźć sposobu na zdobycie gola. W 54. minucie Amelia Bińkowska niefortunnie zbiła głową dośrodkowanie Dominique Bond-Flaszy. Piłka wpadła do szczecińskiej siatki obok zaskoczonej Piątek. W 80. minucie pierwsza bramkarka Olimpii została zmieniona przez Joannę Pastusiak, która po zaledwie minucie sfaulowała w polu karnym Annę Gawrońską. Do stałego fragmentu podeszła Grzywińska. Futbolówka po jej uderzeniu odbiła się od poprzeczki, z którą miała ponowny kontakt po zaledwie chwili, po dobitce Nikol Kaletki. Bramka numer dwa dla Medyka padła ostatecznie w 85. minucie. Jej autorką była Fabová, która wykorzystała podanie Kaletki. Wynik rywalizacji ustaliła Anna Gawrońska. Kapitan Medyka była ponownie faulowana w pobliżu bramki rywalek i tym razem sama wykonała skutecznie rzut karny. – Nie do końca jesteśmy zadowoleni z tego, jak układał nam się plan taktyczny nakreślony na to spotkanie. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy realizować tego, co wcześniej ustaliliśmy. Tak naprawdę, waliliśmy trochę głową w mur. Nie chcę powiedzieć, że o dalszych losach meczu zadecydowało przygotowanie motoryczne. Gdyby to był męski futbol, to bym tak powiedział, ale w piłce nożnej kobiet decydująca jest mentalność. Strata bramki z reguły tak tu działa. Na odprawach mówimy: robimy wszystko co w naszej mocy i od pierwszego gola będzie łatwiej. Te przewidywania się sprawdziły. Gratuluję mojej drużynie zdobycia trzech punktów. Koncentrujemy się już na kolejnym meczu ligowym z Rolnikiem Głogówek – powiedział po dzisiejszym spotkaniu Roman Jaszczak, trener Medyka Konin. Wyjazdową potyczkę Medyka z Rolnikiem Głogówek zaplanowano na niedzielę, 30 sierpnia, na godz. 16.00. Za dwa tygodnie piłkarki z naszego miasta czeka z kolei mecz na szczycie Ekstraligi z Czarnymi Sosnowiec (sobota, 5 września, godz. 11.45, stadion przy ul. Podwale w Koninie).

Medyk Konin: Jagoda Sapor – Dominique Bond-Flasza, Sandra Sałata, Olga Sirant, Nicole Zając, Ernestina Abambila, Gabriela Grzywińska (‘87 Klaudia Dymińska), Anna Gawrońska, Nikol Kaletka (‘88 Daria Jeriemienkowa), Klaudia Fabová, Dominika Kopińska (‘64 Alicja Piechocka)

Olimpia Szczecin: Natalia Piątek (‘81 Joanna Pastusiak) – Martyna Brodzik, Kornelia Grosicka, Weronika Szymaszek, Christiana Mpeh Bissong, Amelia Bińkowska (‘72 Joanna Surmiak), Julia Brzozowska, Zuzanna Radochońska (‘88 Julia Szerszeń), Monika Kędzierska (‘86 Wiktoria Bagińska), Paulina Olesiak, Justyna Siwek (‘64 Wiktoria Lipiejko)