Zagrali bez podstawowego przyjmującego ze wzmocnionym przeciwnikiem

2017-11-05 17:45:59

Wzmocniony przeciwnik i osłabienie na pozycji przyjmującego. To wszystko złożyło się na porażkę Wilków w Wilczynie z Treflem Lębork. Nasz siatkarski drugoligowiec nie ugrał w tym pojedynku ani jednego seta.

Trefl Lębork współpracuje z występującym w PlusLidze Treflem Gdańsk. Zawodnicy z Lęborka przyjechali do Wilczyna wzmocnieni graczami występującymi na co dzień w najwyższej polskiej lidze oraz w Młodej Lidze. W szeregach wilczynian zabrakło z kolei zmagającego się z kontuzją kostki Damiana Nowaka. Na pozycji przyjmującego zastąpił go więc nominalny libero, Michał Muszyński. Choć wilczynianie robili co mogli, to nie ustrzegli się błędów w przyjęciu. Było to widać zwłaszcza na początku pierwszego seta. Goście szybko doprowadzili do stanu 8:3. Ostatecznie Wilki przegrały seta numer jeden do 17 punktów. W drugiej części meczu goście imponowali skuteczną zagrywką. Tym razem Wilki ugrały dwa punkty więcej. Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym Trefl zwyciężył 25:22. Po tej przegranej Wilki, z dorobkiem siedmiu oczek, spadły na piąte miejsce w tabeli pierwszej grupy drugiej ligi. Kolejnym rywalem wilczynian będzie Trójka Nakło. Mecz z tą drużyną odbędzie się w wilczyńskiej hali sportowej w najbliższą sobotę (11 listopada), o godz. 18.00.