Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Toyota za i przeciw

Sport

Trzy złota i jeden brąz. Konińscy szabliści triumfują w Warszawie

2017-02-06 11:51:58
Trzy złota i jeden brąz. Konińscy szabliści triumfują w Warszawie

Ciąg dalszy medalowych popisów młodych szablistek i szablistów Konińskiego Klubu Szermierczego. Tym razem reprezentanci naszego miasta zdobyli cztery krążki podczas rozgrywanych w stolicy Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20.

Nasze zawodniczki i zawodnicy uplasowali się na każdym z możliwych podiów. W zawodach indywidualnych pań nie miała sobie równych Sylwia Matuszak. Utalentowana koninianka pokonała pewnie w finale Martynę Tobiaszewską z UKS „13” Białystok 15/7. Na szóstej lokacie zmagania ukończyła Weronika Waleriańczyk. Siódma była Małgorzata Zawodniak, a ósma Natalia Nowinowska. Na podium indywidualnych zmagań panów stanął Mateusz Godlewski. Koninianin uległ w półfinale późniejszemu mistrzowi Polski, Karolowi Lademanowi z AZS AWF Warszawa 14/15. W finale nie zabrakło też Maurycego Dziublewskiego, który uplasował się ostatecznie na ósmym miejscu. Nie było mocnych na koninian w zawodach drużynowych. Nasze panie w składzie: Sylwia Matuszak, Weronika Waleriańczyk, Małgorzata Zawodniak i Natalia Nowinowska pokonały w finale TMS Sosnowiec 45/26. Panowie (Mateusz Godlewski, Maurycy Dziublewski, Krystian Borkiewicz i Michał Zandecki) wygrali z kolei jednym trafieniem z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym.

Mateusz Krzesiński


Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: