media expert

Szybki gol ustawił spotkanie. Medyk wygrywa na inaugurację Ekstraligi

2018-08-05 08:47:15

Medyk Konin pokonał w Łodzi UKS SMS 1:0 po bramce w drugiej minucie spotkania. Z rzutu karnego jedynego gola zdobyła Natalia Chudzik.

Piłkarki obu ekip na dobre nie odczuły jeszcze trudów tego pojedynku, a Medyk już mógł cieszyć się z gola. W pierwszej akcji, po kilkunastu sekundach faulowana w polu karnym była Gabija Gedgaudaite, a sędzia tego spotkania nie zawahała się wskazać na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystała Natalia Chudzik. W szóstej minucie SMS próbował wyrównać, jednak uderzenie jednej z piłkarek zespołu gospodarzy wylądowało ponad bramką Moniki Sowalskiej. W dalszej fazie spotkania tak emocjonująco już nie było i dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej części gry mogliśmy zobaczyć sytuacje godne odnotowania. Mimo tego strzały Dominiki Kopińskiej i Natalii Chudzik nie znalazły drogi do bramki łodzianek.

W drugiej połowie swoje okazje miała Anna Gawrońska, która została wprowadzona w miejsce Nikol Kaletki. Już na początku swojego występu mogła podwyższyć na 2:0, ale piłka po jej strzale wylądowała na słupku bramki Danuty Paturaj. Później nie słupek, a bramkarka SMS powstrzymała Gawrońską przed strzeleniem gola. Przelobować Paturaj próbowała też inna rezerwowa – Aleksandra Stasiak – jednak uderzyła w poprzeczkę. Podopieczne Marka Chojnackiego mogły wyrównać, jednak dwoma dobrymi interwencjami popisała się Monika Sowalska.

Po pierwszej kolejce Medyk znajduje się na piątej pozycji w ligowym zestawieniu. Kolejka ułożyła się bezkompromisowo, a Medyk odniósł najmniejsze możliwe zwycięstwo. Prowadzi AZS PWSZ Wałbrzych przed Czarnymi Sosnowiec oraz GKS Katowice i AZS UJ Kraków. Górnik Łęczna swoje starcie z AZS Wrocław z racji rozgrywania turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń rozegra w innym terminie.

Skład Medyka Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Mariana Iwaniszyn (72′ Aleksandra Stasiak), Natalia Pakulska, Klaudia Olejniczak, Nikol Kaletka (46′ Anna Gawrońska), Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska.