Sokół wygrywa pierwszy mecz w okresie przygotowawczym

2018-07-23 17:06:35

Łukasz Cichos po raz pierwszy jako trener Sokoła Kleczew zanotował zwycięstwo w przedsezonowym sparingu. Po porażkach z Rakowem Częstochowa i LKS-em Gołuchów kleczewianie pokonali w meczu towarzyskim grającą w tej samej grupie III ligi Jarotę Jarocin 2:1.

Mimo dobrej początkowej fazy gry Jaroty to jednak Sokół jako pierwszy znalazł drogę do bramki przeciwnika. Po uderzeniu głową Mikołaj Pingot rozpoczął strzelanie w meczu. Jeszcze przed przerwą Jarota miała szansę na wyrównanie, ale po akcjach Czaplińskiego i Skokowskiego, ale gospodarze na swojego gola musieli poczekać do drugiej połowy.

Tuż po przerwie Jakub Antosik wykorzystał niefrasobliwość obrońców gospodarzy i podwyższył na 2:0. Kontaktowy gol Igora Skowrona nie wystarczył na choćby remis i to Sokół ostatecznie wywalczył zwycięstwo. Kolejny sparing Sokoła odbędzie się w najbliższy piątek, a rywalem będzie grająca w kujawsko-pomorskiej IV lidze Unia Janikowo. Pierwszy gwizdek potyczki w Budzisławiu Kościelnym wybrzmi o 17.30.