Weekendowe sparingi Górnika, Sokoła i Medyka

2018-07-09 21:18:16

W weekend swoje mecze sparingowe rozegrały Górnik Konin, Sokół Kleczew oraz panie z Medyka Konin. Tylko one zdołały wygrać swoje spotkanie – piłkarze Górnika i Sokoła przegrali z wyżej notowanymi przeciwnikami.

W Toruniu z Elaną Toruń grali piłkarze Górnika. Niestety ulegli mistrzom III ligi 1:3. Jedyną bramkę dla konińskiej drużyny zdobył z rzutu karnego Dawid Przybyszewski. W 70. minucie Dominik Kąkolewski obronił rzut karny. Trzykrotnie do bramki biało-niebieskich trafiali zawodnicy testowani przez Elanę, a ich nazwiska nie zostały ujawnione.

Skład Górnika Konin:
I połowa: Mateusz Koliński - zawodnik testowany, Maciej Rojewski, Szymon Ćwiek, zawodnik testowany, Igor Witczak, Bartosz Kowalski, Mikołaj Karbowy, zawodnik testowany, Piotr Radoszewski, zawodnik testowany.
II połowa: Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski, Maciej Rojewski, Szymon Ćwiek (70′ Patryk Szymaniak), Michał Marszałek, Jakub Matusiak, zawodnik testowany, Aleks Sieradzki, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski (70′ Paweł Błaszczak), zawodnik testowany.

Sokół wyjechał do Jarocina, aby tam podjąć pierwszoligowy Raków Częstochowa. Do przerwy piłkarze Łukasza Cichosa dzielnie walczyli i po 45 minutach było 0:0. Po przerwie trafiali jednak Radwański i Formella, którzy zapewnili Rakowowi wygraną.

Skład Sokoła Kleczew:
I połowa: Kołodziejczak - Olczyk - Pingot - Majewski - Pusty - Śmiałek - Kowalczuk - Groszkowski - Tomasz Koziorowski - Pietrzak - Antosik

II połowa: Szady - Kozajda - Czajka - Kwiatkowski - Łepski - Marcel Koziorowski - Soszyński - Górecki - Szczęsny - Groszkowski - Kacprzak

Piłkarki Medyka zagrały u siebie z beniaminkiem Ekstraligi – Polonią Poznań. Podopieczne Romana Jaszczaka rozgromiły poznanianki aż 8:0 po bramkach Kopińskiej, Kaletki, Chudzik i testowanej Litwinki Gabiji Gedgaudaite. Każda z piłkarek dwukrotnie wpisywała się na listę strzelczyń. Poza wspomnianą Litwinką, Medyk testował jeszcze cztery inne piłkarki – grającą na lewej stronie obrony Amerykankę Haley Lukas, jej rodaczkę Jessie Wilkowsky, Ukrainkę Alonę Kowtun, która gra na środku obrony, a także Polkę, której nazwiska nie podano do informacji. Dodatkowo trener Jaszczak próbował aż trzech formacji - od 4-3-2-1 przez 4-3-3, aż po grę popularnym ostatnio na świecie systemem 3-5-2.