22 medale Iskry w Mogilnie. Dziesięciu zawodników na podiach

2018-01-25 10:46:29

Kolejny worek medali przywieźli do Konina pływacy konińskiej Iskry. Tym razem wystąpili w Otwartych Mistrzostwach Mogilna.

Zawodnicy z naszego miasta zdobyli łącznie 22 krążki. To dało im czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Po medale sięgnęło dziesięciu koninian. Najlepszy wynik zanotował Adam Kuszyński, który zdobywszy trzy złote medale został wybrany najlepszym pływakiem wśród jedenastolatków. Dwa złota to dorobek Alana Bidzińskiego, który wygrał na dystansach 100 m w stylu grzbietowym i 100 m stylem motylkowym. Raz na najwyższym stopniu podium stanęli: Klaudia Borkiewicz (50 metrów stylem dowolnym), Igor Kierejewski (100 m stylem dowolnym) i Dominika Wesołek (100 m stylem klasycznym).