Browar od 4 stycznia 24

Pływali w Gnieźnie i w Ciechanowie. Wór świątecznych medali zawodników Iskry Konin

2017-12-22 19:16:04

Za zawodnikami Iskry bożonarodzeniowe pływanie. Konińscy pływacy rywalizowali w zorganizowanych w Gnieźnie Gwiazdkowych Zawodach Pływackich oraz w ciechanowskich Świątecznych Zawodach Pływackich. Do Gniezna pojechało 32 „iskrzaków”. Z medalami do Konina wróciło pięciu z nich. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Radzimski (25 metrów stylem grzbietowym i 25 metrów stylem dowolnym). Ze złota cieszył się w Gnieźnie także Jakub Gorzeń (50 metrów stylem klasycznym). Gorzeń był też dwa razy trzeci – na 100 metrów stylem zmiennym i na 50 metrów stylem grzbietowym. Srebrny krążek zawisł na szyi Oliwii Janiak, która była druga na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Po jednym brązie zdobyły Wiktoria Janiak i Marcelina Dunaj, które były trzecie na dystansach 25 metrów i 50 metrów stylem grzbietowym. W Ciechanowie rywalizowało sześcioro koninian. Aż sześć razy na najwyższym stopniu podium stanął tam Adam Kuszyński, który był najlepszy na 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym. Dzięki temu osiągnięciu Adam został uhonorowany mianem najlepszego zawodnika w kategorii dziesięciolatków. Pięć złotych krążków (100 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym) i jedno srebro (50 m stylem motylkowym) wywalczyła w Ciechanowie Anna Socha, która została ogłoszona najlepszą zawodniczką w grupie czternastolatek. Z czterema medalami wróciła do Konina Dominika Wesołek (srebra na dystansach: 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym oraz brąz na dystansie 50 m stylem klasycznym). Dwa srebra wywalczył Borys Grabowski (50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym), a ze srebra (50 m stylem grzbietowym) i brązu (50 m stylem motylkowym) cieszyła się Klaudia Borkiewicz. W Ciechanowie popisała się także konińska sztafeta dziewcząt, która wywalczyła złoty medal. To były ostatnie starty „iskrzaków” w 2017 roku. Kolejne zaplanowano na 13 stycznia. Nasi pływacy będą wtedy uczestniczyć w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci o Puchar Klubu Sportowego Warta Poznań.