Medyk punktuje trzecią drużynę ekstraligi. Cztery bramki Pauliny Dudek

2017-05-07 22:37:17

Piłkarki Medyka Konin pokonały dziś na własnym terenie trzecią drużynę kobiecej ekstraligi – AZS PWSZ Wałbrzych 5:0 (2:0).

Wynik rywalizacji otworzyła w 20. minucie Paulina Dudek. Ta sama piłkarka wpisała się ponownie na listę strzelczyń po 17 minutach. Dwadzieścia minut po zmianie stron na 3:0, strzałem z dystansu, podwyższyła Agata Guściora. Później jeszcze dwa gole do swego bilansu dopisała Dudek. Najpierw w 68. minucie, a później trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry.

Był to drugi mecz koninianek w fazie play-off. Przed naszymi piłkarkami jeszcze trzy spotkania. W najbliższą sobotę (13 maja) podopieczne trenera Romana Jaszczaka pojadą do Sosnowca, gdzie zmierzą się z tamtejszym zespołem Czarnych. Później medyczki czekają dwa mecze w Koninie – 20 maja z UKS-em SMS Łódź i 27 maja z Górnikiem Łęczna. Jeśli Medyk wygra dwie najbliższe potyczki to konińskie piłkarki będą się już cieszyły z czwartego z rzędu tytułu mistrzyń Polski.