Punktowała tylko Olimpia, reszta drużyn z porażkami

2022-03-13 14:11:30

W minionej piłkarskiej kolejce tylko piłkarzom Olimpii Koło udało się zdobyć punkt w ligowej rywalizacji. SKP u siebie przegrało z Victorią Września. Bez punktów wraca Sokół i Górnik.

Olimpia u siebie dzielnie stawiła opór czwartej w tabeli Nielbie Wągrowiec. W poprzednim starciu górą byli gracze z Wągrowca, którzy wygrali u siebie 2:1. Tym razem żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po zremisowanym meczu podopieczni Łukasza Kujawy zajmują 13. miejsce w IV lidze z dorobkiem 27 pkt.

Do ligowej rywalizacji wrócił Sokół Kleczew. Pierwsze spotkanie rundy wiosennej w ramach III ligi rozegrał w Bydgoszczy z tamtejszą Zawiszą. Na początku drugiej połowy sędzia z boiska wyrzucił bramkarza gospodarzy. Choć na murawie kleczewian było więcej to nic z tego dobrego nie wynikło. Gola w sytuacji sam na sam zdobył Kamil Żylski, który wyprowadził Zawiszę na prowadzenie. Pod koniec gry drugą żółtą kartkę otrzymał bramkarz Sokoła - Mateusz Koliński. Marcin Woźniak wykorzystał już wszystkie zmiany, dlatego między słupkami stanął zawodnik z pola. Sędzia pokazał także drugą czerwoną kartkę gospodarzom. Z boiska wyleciał Ariel Jastrzembski. Wynik nie uległ zmianie i ostatecznie Zawisza Bydgoszcz wygrała 1:0. Porażka sprawiła, że Sokół Kleczew spadł na czwarte miejsce.

Do gry wróciło także słupeckie SKP. W zeszłym tygodniu pauzowali. Mieli wtedy grać z Wilkami Wilczyn, ale ekipa wycofała się z rozgrywek. Zawodnicy Przemysława Pawlaka podejmowali u siebie Victorię Września. Już podczas pierwszego kwadransa Victoria Września wyszła na prowadzenie. Zza pola karnego uderzył Arkadiusz Wolniewicz. Ten sam piłkarz tuż przed przerwą zobaczył drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Zaraz po gwizdku kończącym pierwszą połowę na trybuny odesłany został także Tomasz Krzyżanowski, trener drużyny z Wrześni. Mimo gry w przewadze, SKP nie udało się urwać choć punktu i przegrali 1:0.

Górnik Konin ze stabilną formą, znów odniósł porażkę. Tym razem biało-niebiescy przegrali 3:0 z Huraganem Pobiedziska. Do przerwy nie było tak źle, bo był bezbramkowy remis. Worek z golami rozwiązał się w drugiej części spotkania. W 58. minucie strzelił Paweł Piceluk. Kilkanaście minut później podwyższył Bartosz Żołądkiewicz, a w doliczonym czasie gry padł gol samobójczy.