Sokół zakończył sezon. Pewne zwycięstwo ze spadkowiczem

2021-06-27 15:24:21
Patryk Barański
Napisz do autora

Bez większych problemów Sokół Kleczew zwyciężył na własnym terenie z przedostatnim w tabeli III ligi Chemikiem Police. Podopieczni Mariusza Bekasa uczcili dziesiąty z rzędu sezon na tym szczeblu rozgrywek wygraną 3:1.

W bardzo przyjemnym dla oka i skutecznym stylu zawodnicy Sokoła Kleczew pożegnali sezon 2020/21. Na własnym boisku podopieczni Mariusza Bekasa podejmowali Chemika Police, czyli przedostatnią drużynę tabeli.

Od samego początku kleczewianie dyktowali tempo gry, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł swoim rywalom. Gra toczyła się przeważnie na połowie Chemika, a najbliżej otwarcia wyniku byli Kacprzak oraz Patrzykąt. Ten pierwszy po samotnym rajdzie huknął z daleka w poprzeczkę, a drugi obił słupek bramki policzan.

Kibice doczekali się trafienia pod sam koniec pierwszej połowy, kiedy w polu karnym sfaulowany został Wiktor Kacprzak. Jedenastkę na gola zamienił Zagdański, dla którego było to siedemnaste trafienie w sezonie. W barwach Sokoła więcej goli zdobył tylko Chromiński (19), którego zabrakło w tym spotkaniu z powodu kontuzji.

Po przerwie kleczewianie dążyli do kolejnych bramek, czego efektem były gole Mateusza Cegiełki oraz Kacprzaka. Szczególnie trzecie trafienie zasługiwało na ogromne oklaski. Napastnik Sokoła po dograniu Cegiełki z dużym spokojem i w pięknym stylu pokonał golkipera Chemika. W 90. minucie meczu rozmiary porażki zmniejszył Mikołaj Midzio i ostatecznie Sokół wygrał 3:1.

Już przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że komplet punktów nie da kleczewianom zwycięstwa w grupie spadkowej. Piłkarze Mariusza Bekasa bardzo dobrą postawą w rundzie wiosennej wywalczyli 10. miejsce i utrzymanie, którego większość ekip w grupie spadkowej nie osiągnęła. Wskutek rozstrzygnięć na wyższych szczeblach do IV ligi spadło aż 10 drużyn, czyli niemal połowa stawki.

Po zakończonym meczu na stadionie w Kleczewie odbył się piknik, na którym społeczność klubu uczciła dziesiąty z rzędu sezon na poziomie III ligi.

Sokół Kleczew – Chemik Police 3:1 (Zagdański (k), Mateusz Cegiełka, Wiktor Kacprzak – Mikołaj Midzio)

Sokół: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt (46’ Mateusz Cegiełka), Adrian Kaliszan, Stanisław Wędzelewski, Adrian Ligienza, Michał Ciarkowski (46’ Mikołaj Zawistowski), Mateusz Majer (65’ Norbert Grzelak), Marcel Koziorowski (65’ Dawid Śnieg), Hubert Kantorowski (65’ Konrad Kobylarek), Łukasz Zagdański, Wiktor Kacprzak