Browar od 4 stycznia 24

„Nie mieliśmy dzisiaj szans, bo zagraliśmy najsłabszy mecz”. Górnik nie sprostał rezerwom Pogoni Szczecin

2020-07-16 22:50:41
Były lepsze momenty, ale koninianie generalnie ginęli na tle przeciwnika. Tak wyglądał letni sparing „biało-niebieskich” z rezerwami ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Górnik przegrał na własnym terenie 0:3 (0:2). Zdaniem trenera Sławomira Suchomskiego była to najsłabsza gra kontrolna ekipy z Dmowskiego w trakcie trwającego okresu przygotowawczego.

Już od pierwszego gwizdka było widać, że „Portowcy” są zdecydowanie lepiej zorganizowaną i zgraną drużyną. Dwa pierwsze gole dla przyjezdnych padły na początku spotkania. Pierwszy z nich – po efektownym uderzeniu z przewrotki. W 17. minucie było już 2:0 dla gości, po tym jak jeden z graczy Pogoni poradził sobie z trzema konińskimi obrońcami. Górnik nie potrafił odpowiedzieć składną akcją. Do przerwy piłka odbiła się jeszcze od zewnętrznej strony słupka bramki strzeżonej przez Dominika Kokotta. Drużyna z Dmowskiego zagrała nieco lepiej w drugiej połowie. Koninianie przez kilka minut oblegali nawet bramkę „Portowców”. Najbliżej zdobycia gola był najlepszy tego dnia w składzie „biało-niebieskich” Kamil Sternicki. – To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Nic nam nie wychodziło. Chłopacy ciężko biegali. Od początku było widać dominację Pogoni, która jest budowana pod przyszłość pierwszej drużyny. Nie mieliśmy dzisiaj szans. Pogoń pokazała nam, że czeka nas jeszcze sporo pracy. Na razie daję wszystkim pograć, ale trzeba powoli krystalizować osiemnastkę meczową. Przed nami jeszcze dwa i pół tygodnia przygotowań. Musimy jak najszybciej przechwycić „dziewiątkę”. Cały czas testujemy napastników, ale póki co widzicie sami jak to wygląda – powiedział po grze kontrolnej z Pogonią II Szczecin Sławomir Suchomski, trener Górnika Konin. Kolejny sparing czeka Górnika Konin w najbliższą sobotę, 18 lipca. Tego dnia, w samo południe, „biało-niebiescy” zmierzą się na konińskim stadionie im. Mariana Paska z trzecioligowym beniaminkiem – KS Kutno.

Skład Górnika Konin: Dominik Kokott (‘46′ Maksym Wadach) – Jakub Szaniec, Bartłomiej Gajda (‘75 Tomasz Słowiński), Bartosz Zakrzewski (‘80 Marcel Bilski), Damian Ścibiorek (‘46 Jakub Pluciński), Emil Więcek (‘60 Miłosz Nowak), Dawid Piskuła (‘46 Tobiasz Wujek), Kamil Sternicki, Tomasz Kowalski (‘46 Mikołaj Karbowy), Jakub Draszczyk (‘46 Kacper Robaczyński), zawodnik testowany (‘64 Jakub Draszczyk, 84′ Fabian Sieradzki).