Przekonujące zwycięstwo MKS-u MOS Konin. Nasze koszykarki zamykają drugoligowy sezon na szóstym miejscu

2020-03-08 20:58:53
Koszykarki MKS-u MOS Konin zajęły ostatecznie szóste miejsce w drugoligowej tabeli. Nasze zawodniczki zakończyły dziś sezon wysoką wygraną we Włocławku. Koninianki pokonały 104:68 tamtejszy AZS.

To było czwarte zwycięstwo konińskiej drużyny w zakończonej właśnie edycji rozgrywek. W pierwszych minutach lepsze były koszykarki z Włocławka, które zanotowały dwa celne rzuty za trzy autorstwa: Doroty Rybczyńskiej i Darii Blachowskiej. MKS szybko odrobił straty i wyszedł nawet na prowadzenie. Po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy wyników był jednak remis – po siedemnaście. W drugiej kwarcie lepsze były koninianki. Regularnie do kosza rywalek trafiały: Kamila Rogulska i Wiktora Orchowska. Do przerwy MKS prowadził 41:34. Jeszcze więcej oczek do swej przewagi koninianki dołożyły w trzeciej ćwiartce. W ostatnich dwóch minutach tej partii nasze panie zdobyły aż dziesięć punktów z rzędu. Było 76:51. Koszykarki z hali przy KaDeKu nie zwolniły tempa także w ostatniej części potyczki, która zakończyła się wynikiem 28:17 na ich korzyść. W całym meczu MKS MOS zwyciężył 104:68. Dzięki dzisiejszej wygranej nasze zawodniczki awansowały w tabeli drugiej ligi wielkopolskiej na szóste miejsce. – Jesteśmy na 6. miejscu! Piękna historia w pierwszym naszym sezonie w 2. lidze kobiet! Wygrywamy czwarty mecz. Pokonujemy AZS Włocławek 104:68! Dziękujemy za wsparcie! – taki wpis opublikowano na oficjalnej facebookowej stronie MKS-u MOS Konin po zakończeniu dzisiejszego spotkania.

MKS MOS Konin – AZS Włocławek 68:104 (17:17, 17:24, 17:35, 17:28)

MKS MOS Konin: Wiktoria Orchowska (28), Kamila Rogulska (21), Sara Marczyk (17), Natalia Kołodziejczak (13), Anna Laskowska (8), Natalia Liszkowska (8), Wiktoria Wróbel (8), Adrianna Siuda (4), Zuzanna Gadacz (3), Nikola Kurtas, Maria Ławniczak, Wiktoria Kudroń