Shootersss

Sokół Kleczew powtórzył wynik z rundy jesiennej i po raz drugi pokonał Bałtyk Koszalin

2020-03-08 16:01:37
Zwycięstwem Sokoła Kleczew zakończyło się pierwsze starcie trzecioligowców z naszego powiatu w rundzie wiosennej. Biało-zieloni wygrali na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 2:1 (0:0).

W pierwszej połowie spotkania bliżsi zdobycia gola byli piłkarze z Koszalina. Uniemożliwił im to przede wszystkim dobrze dysponowany między kleczewskimi słupkami, Hubert Świtalski. Druga część rywalizacji zaczęła się pomyślniej dla przyjezdnych. Sokół objął prowadzenie w 50. minucie za sprawą Macieja Adamczewskiego, któremu asystował Tomasz Koziorowski. Radość kleczewian nie trwała jednak długo. Po zaledwie minucie wyrównał Jakub Formaczyński. Trzy punkty zapewnił Sokołowi Norbert Grzelak, który ustalił wynik meczu na 2:1 w 73. minucie. Przy tej bramce asystę zaliczył Mateusz Majer. Po pierwszym spotkaniu w rundzie rewanżowej kleczewianie zajmują wciąż siódme miejsce w tabeli drugiej grupy trzeciej ligi. Na ich koncie jest teraz 27 punktów. W następnej serii spotkań Sokół zgra na własnym stadionie ze Świtem Skolwin. Ten mecz zaplanowano na sobotę, 14 marca, na godz. 15.00.

Bałtyk Koszalin – Sokół Kleczew 1:2 (‘51 Jakub Formaczyński – ‘50 Maciej Adamczewski, ‘73 Norbert Grzelak)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Konrad Kobylarek (‘70 Mateusz Majer), Sebastian Śmiałek, Maciej Adamczewski (‘79 Michał Wolinowski), Marcin Poręba, Norbert Grzelak, Tomasz Koziorowski, Łukasz Zagdański (‘86 Jakub Groszkowski)