Heroiczna pogoń koninianek w czwartej kwarcie. Rywalki lepsze od MKS-u MOS o cztery punkty

2019-10-27 15:46:53

Niewiele zabrakło, aby drugoligowe zawodniczki MKS-u MOS Konin mogły się cieszyć ze swego pierwszego zwycięstwa w sezonie. Nasze koszykarki przegrały na wyjeździe z Basketem 25 Bydgoszcz 88:92 (18:27, 26:25, 11:32, 33:6).

W mecz lepiej weszły zawodniczki gospodarzy, które wypracowały w pierwszej kwarcie dziewięciopunktowe prowadzenie. Do przerwy koninianki odrobiły jedno oczko. Trzecia cześć spotkania należała do Basketu 25. Bydgoszczanki były lepsze o ponad dwadzieścia punktów. Podopieczne trenera Mateusza Dwornika zagrały zdecydowanie lepiej w czwartej kwarcie. Koninianki postawiły na agresywne krycie na całym parkiecie. Dzięki temu odrobiły aż 27 punktów. Niestety, zabrakło czasu aby dogonić rywalki. Gdy wybrzmiała końcowa syrena Basket 25 miał na swym koncie cztery punkty więcej od MKS-u MOS. – Wielkie brawa dla naszych zawodniczek. Dzisiaj wreszcie pokazaliśmy taką walkę, której nam dotychczas brakowało. W meczu z rezerwami Artego Bydgoszcz cały czas nie mogliśmy skorzystać z Kamili Rogulskiej. Jej kontuzja okazała się poważniejsza. Na jednej nodze zagrała dzisiaj Hanna Tomaszewska, która podkręciła kostkę. Walczymy dalej! #gramydlakonina – czytamy na oficjalnym facebookowym fanpejdżu MKS-u MOS Konin.

MKS MOS Konin: Sara Marczyk 30, Natalia Liszkowska 28, Hanna Tomaszewska 12, Anna Laskowska 9, Wiktoria Wróbel 4, Nikola Kurtas 2, Wiktoria Orchowska 2, Julia Burzyńska 1, Maria Ławniczak, Małgorzata Kutkowska, Wiktoria Kudroń

źródło: MKS MOS Konin