Brązowe medale dla pięściarzy Zagłębia Konin. Tomasz Spychalski i Mateusz Kałecki na podiach MMP

2019-10-11 14:32:39

Kolejne medale w dorobku pięściarzy konińskiego Zagłębia. Tym razem krążki zawisły na szyjach Tomasza Spychalskiego i Mateusza Kałeckiego, którzy uplasowali się na trzecich stopniach podiów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Wymienieni pięściarze Zagłębia dotarli do półfinałów. W tej fazie rywalizacji występujący w kategorii do 91 kg Tomasz Spychalski uległ 1:4 Kubie Szmajdzie z klubu Potężnie Ciechocinek. Na tym samym etapie turnieju Mateusz Kałecki (kategoria do 69 kg) nie sprostał Karolowi Łapawie ze Sportów Walki Gostyń. Ten pojedynek zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść rywala koninianina. Ostatecznie wymienieni zawodnicy Zagłębia wywalczyli brązowe medale. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wzięli też udział inni pięściarze z naszego miasta. Przez eliminacje nie przedarł się Adrian Nawrocki (kategoria do 63 kg), który przegrał w II rundzie z Patrykiem Tomczakiem ze Sportów Walki Gostyń. Na tym samym etapie z turnieju odpadł występujący w kategorii powyżej 91 kilogramów Damian Wiśniewski, od którego lepszy okazał się Michał Szot z LKS Myszków (nokaut w II rundzie).