Dały radę tylko w pierwszej kwarcie. MKS MOS rozbity na inaugurację ligi

2019-10-06 19:46:58
Od wysokiej wyjazdowej porażki rozpoczęły udział w drugoligowych rozgrywkach w sezonie 2019/2020 seniorki MKS MOS Konin. Nasze koszykarki uległy w Bydgoszczy tamtejszemu zespołowi MUKS WSG Supravis 53:114 (19:22, 38:8, 27:13, 30:10).

Do tego spotkania konińskie koszykarki podeszły bez wsparcia koleżanek z AZS-u Poznań (MKS ma posyłać do Poznania utalentowane zawodniczki w zamian za wzmocnienia konińskiego klubu koszykarkami AZS-u na mecze drugiej ligi). W wyłącznie „konińskim” zestawieniu nasze panie stać było na wygraną tylko w jednej kwarcie. To była pierwsza część rywalizacji, po której MKS MOS prowadził 22:19. Druzgocąca dla koninianek była druga kwarta, którą podopieczne trenera Mateusza Dwornika przegrały aż 8:38. Bydgoszczanki powiększyły swą wysoką przewagę po przerwie. W trzecim i czwartym secie było odpowiednio 13:27 i 10:30. Kolejny drugoligowy mecz czeka konińskie koszykarki w najbliższą niedzielę (13 października). MKS MOS zagra wtedy u siebie (hala sportowa przy ul. Dworcowej 2a) z Tęczą Kościan. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00.

MKS MOS Konin: Wiktoria Kudroń (14), Hanna Tomaszewska (11), Kamila Rogulska (10), Nikola Kurtas (5), Małgorzata Kutkowska (4), Zuzanna Gadacz (4), Wiktoria Wróbel (3), Julia Burzyńska (2), Vanessa Piątkowska, Natalia Niedźwiecka, Maria Ławniczak, Wiktoria Orchowska