YOCHI

Dawid Kuderczak z KLTC drugi w wyścigu „Niemen”. Był najlepszy wśród Polaków

2019-07-31 13:44:32

Dawid Kuderczak w czołówce. Zawodnik Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej XXXII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Niemen” dla Juniorów.

Liczący pięć etapów wyścig został rozegrany na trasie Białystok-Sokółka-Grodno. Po prologu (2,3 km) uczestnicy rywalizacji sprawdzili się w sześćdziesięciokilometrowym kryterium oraz w jeździe ze startu wspólnego (95 km), jeździe ze startu wspólnego (90 km), jeździe indywidualnej na czas (20 km) oraz w kolejnym (rozegranym po białoruskiej stronie) wyścigu ze startu wspólnego (100 km). W zmaganiach uczestniczyło 94 zawodników z Polski, Białorusi, Niemiec, Estonii, Rosji i Litwy. Wśród nich było dwóch koninian. Dawid Kuderczak stanął na drugim stopniu podium, a Mikołaj Kawa był piętnasty. Pierwsze miejsce zajął Estończyk, Gleb Karpienko, który wyprzedził Kuderczaka o 39 sekund. Dawid Kuderczak, jako najlepszy reprezentant naszego kraju, otrzymał puchar ufundowany przez polskiego konsula na Białorusi.