YOCHI

Szablistki KKSZ-u na Akademickich Mistrzostwach Polski. Srebro Nowinowskiej i brąz Martyny Maksym

2019-05-13 21:50:36

Za reprezentującymi konińską PWSZ zawodniczkami Konińskiego Klubu Szermierczego udane starty w Akademickich Mistrzostwach Polski. Szablistki z naszego miasta wywalczyły dwa medale.

Na drugim stopniu podium stanęła Natalia Nowinowska. W fazie pucharowej koninianka pokonała najpierw 15:8 Karolinę Rowińską z AWF-u Warszawa. Później, w półfinale, okazała się lepsza od swej klubowej koleżanki, Martyny Maksym, która w akademickich zmaganiach reprezentowała barwy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ten pojedynek zakończył się rezultatem 15:14. W finale Nowinowska musiała uznać wyższość Julii Dobińskiej ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dobińska wygrała 15:13. Martyna Maksym w drodze do półfinału pokonała kolejno: Julitę Danilczuk z ASW Warszawa (15:4) oraz Julię Strachowską z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (15:10). Na szesnastym miejscu zmagania ukończyła Weronika Dewicka. Bez medali wrócili do Konina nasi panowie. Hubert Glasner był piąty, Krystian Borkiewicz – siódmy, a Patryk Jaskulski – dziewiąty.