Młodzi koszykarze z Konina wicemistrzami Polski. Zawodnicy Mustang Young zajęli drugie miejsce na turnieju w Kielcach

2019-05-06 20:58:09

Nasi koszykarze rywalizowali w zorganizowanych w Kielcach Mistrzostwach Polski Juniorów U-22 w Koszykówce na Wózkach. Poza Mustangiem Konin Young w zawodach wzięły udział dwie inne drużyny – Pactum Scyzory Kielce i Start Warszawa. Rywalizacja przebiegła w systemie „każdy z każdym”.

Koninianie ulegli przyszłemu triumfatorowi turnieju – ekipie Pactum Scyzory Kielce 26:66. Nasi zawodnicy okazali się lepsi od Startu Warszawa (wygrana 52:33), dzięki czemu wywalczyli drugie miejsce, a co za tym idzie wicemistrzostwo Polski.

Pactum Scyzory Kielce – Mustang Konin 66:26 (24:0, 12:11, 14:11, 16:4)

Mustang Konin – Start Warszawa 52:33 (19:2,7:7, 20:10, 26:2).