Dwa złota i srebro konińskich szablistów. Matuszak, Godlewski i drużyna panów z medalami

2019-04-01 13:29:21

Trzy medale przywieźli z Mistrzostw Polski Młodzieżowców w szabli kobiet i mężczyzn zawodniczki i zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego. Najlepsi szabliści z grupy wiekowej

U-23 rywalizowali w Warszawie.

Koninianie nie mieli sobie równych w zmaganiach indywidualnych. W turnieju pań bezkonkurencyjna była Sylwia Matuszak. Nasza zawodniczka pokonała w 1/8 finału 15:8 Martynę Trzemielewską (KS Karabela). W ćwierćfinale Sylwia zwyciężyła, także 15:8, Weronikę Michalak (KU AZS UAM Poznań). Półfinał to wygrana koninianki 15:10 z Martą Mazurek (AZS AWF Warszawa). Złoty medal zawisł za szyi Sylwii Matuszak po finałowym pojedynku z Karoliną Kaletą (KS Karabela). Nasza szablistka okazała się lepsza o sześć trafień (15:9). W najwyższe cele mierzył też od początku warszawskich zmagań Sportowiec Roku i Najpopularniejszy Sportowiec XXXVI Plebiscytu Sportowego Przeglądu Konińskiego – Mateusz Godlewski. W ćwierćfinale Godlewski pokonał 15:6 Michała Różyckiego (AZS AWF Warszawa), a w półfinale koninianinowi nie sprostał Michał Kisiel (MUKS Victor Warszawa). Ta walka zakończyła się wynikiem 15:8 na korzyść zawodnika KKSz-u. W pojedynku finałowym Mateusz stanął na planszy naprzeciw Krzysztofa Kaczkowskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy), którego pokonał 15:10.

Zaledwie jednego trafienia zabrakło naszym panom w finale rywalizacji drużynowej. Walka o złoto zakończyła się wygraną 45:44 UKS 13 Białystok. Tuż za podium uplasowały się w drużynówce koninianki, które w półfinale musiały uznać wyższość (26:45) późniejszego triumfatora rywalizacji - KS Karabela.