Koncert Śnihura to za mało, aby wygrać. Start Konin znów przegrywa w lidze

2019-02-25 19:19:58

Szczypiorniści konińskiego Startu ulegli w Dzierżoniowie Żagwi 17:27. Mimo aż dziewięciu trafień Adama Śnihura koninianie znów nie zdobyli ligowych punktów.

Gdyby nie Adam Śnihur, w pierwszej połowie Start miałby na koncie zaledwie jedną bramkę. Wychowanek klubu w pierwszych trzydziestu minutach rzucił pięć goli, a ostatnią bramkę dla konińskiej drużyny w tej części gry zdobył Arkadiusz Pawlak. W 20 minut dwiema solidnymi seriami gospodarze zdobyli ośmiobramkową przewagę, która utrzymała się do przerwy, a do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 14:6.

Po zmianie stron Start nieco nadrobił wynik, zniwelował straty do rezultatu 12:17, ale gospodarze podkręcili tempo i znów przejęli inicjatywę. Swoje cztery trafienia dołożył Śnihur, który mógł zakończyć mecz z dwucyfrowym dorobkiem, jednak zmarnował dwa rzuty karne. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 27:17 dla Żagwi Dzierżoniów, która nadal utrzymuje się w czołówce ligi – jest w tej chwili na czwartym miejscu. Start niezmiennie zamyka stawkę drugoligowców. Zaledwie trzy punkty po dziewiętnastu kolejkach i aż osiem oczek straty do przedostatniej drużyny, którą jest LKS OSiR Komprachcice nie napawa optymizmem.

Żagiew Dzierżoniów: Piotr Kaczmarek, Tomasz Wasilewicz - Maciej Batko (2), Mateusz Błażkiewicz (4), Piotr Kuciński (1), Mateusz Piędziak (5), Bartosz Galik (2), Mateusz Parszyk (2), Jan Koźmińczuk, Patryk Rogaczewski (4), Damian Kalinowski (2), Kacper Matyja, Michał Antosik (5).

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański (1), Jakub Fiedorowicz, Dominik Urbański, Kacper Trepka, Adrian Grzelka, Jakub Pecyna, Adam Śnihur (9), Bartosz Derdziński (1), Arkadiusz Pawlak (4), Tomasz Lorencki (1), Szymon Czerwiński (1), Tomasz Trojanowski, Konrad Kowalczyk.