Już za kilka dni koniec wakacji. 4 września uczniowie wrócą do szkolnych ław. Kolejny rok zapowiada się bardzo pracowicie, bo długich weekendów będzie jak na lekarstwo. Z naszych obliczeń wynika, że ponad 100 dni (włączając soboty i niedziele) dzieci i nauczyciele nie będą chodzić do szkoły.
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie usłyszą dzwonek 4 września (poniedziałek). Kalendarz nie przedstawia się obiecująco. Niestety, będzie niewiele długich weekendów. 14 października (Dzień Nauczyciela), 11 listopada (Święto Niepodległości) i 6 stycznia (Trzech Króli) przypadają w soboty. Dniem wolnym od zajęć będzie jednak środa, 1 listopada (Wszystkich Świętych). Dłuższa przerwa w nauce przewidziana jest dopiero na Boże Narodzenie. Do szkoły nie trzeba będzie chodzić od 23 grudnia do 2 stycznia.
Ferie w naszym województwie potrwają od 12 do 25 lutego. Na odpoczynek uczniowie wybiorą się z dziećmi z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego. Na wiosenną przerwę świąteczną nie trzeba będzie długo czekać. Potrwa ona od 29 marca do 3 kwietnia (wcześniej będą jeszcze rekolekcje wielkopostne). Weekend majowy zapowiada się bardzo obiecująco. 1 maja przypada we wtorek, a 3 w czwartek. Jeśli dyrektor zarządzi godziny dyrektorskie, to przez cały tydzień nie będzie trzeba zaglądać do książek. Boże Ciało będziemy świętować natomiast 31 maja. Wakacje rozpoczną się 23 czerwca i potrwają do 31 sierpnia. Z naszych obliczeń wynika, że ponad 100 dni (włączając soboty i niedziele) uczniowie i nauczyciele nie będą chodzić do szkoły. Do tego trzeba doliczyć godziny dyrektorskie.