– Klient podczas składania wniosku o rejestrację pojazdu ma możliwość wyboru, czy chce odebrać dokument tradycyjnie w okienku, czy z urządzenia podobnego z zasady działania do paczkomatu. Dziś bardzo wiele osób korzysta z tej formy doręczania przesyłek, więc rozszerzamy możliwość odebrania dokumentów komunikacyjnych właśnie o taki sposób. Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wyeliminowania problemów związanych z godzinami otwarcia urzędu, ograniczając w ten sposób rejestrację pojazdu do jednej wizyty – informuje Marcin Wietrzykowski, naczelnik Wydziału Komunikacji.
Urzędomat działa całodobowo przez wszystkie dni tygodnia i pozwala obecnie na odebranie dowodu rejestracyjnego w ciągu dwóch dni od jego umieszczenia w urzędomacie. Dowód rejestracyjny, który trafia do pracowników jest od razu wkładany do jednej ze skrytek. Automatycznie do mieszkańca wysyłany jest SMS z kodem PIN na podany wcześniej numer telefonu. Klient ma 48 godzin na odebranie dokumentu z maszyny.
W razie awarii zgłoszenia można kierować do pracowników punktu informacyjnego starostwa pod nr tel. 63240 32 42 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00.
MF