Jest srebro. Pływaczki z Fundacji „Otwarcie” na Mistrzostwach Polski

2017-04-07 07:09:00
Anna Chadaj
Po sukcesach odniesionych podczas Mistrzostw Wielkopolski w Rawiczu, pływaczki z Fundacji „Otwarcie” awansowały do ścisłego finału Mistrzostw Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Zawody odbyły się w Lublinie, a do rywalizacji przystąpiło 80 najlepszych pływaków z całego kraju.

Do Lublina na Mistrzostwa Polski wyjechały: Małgorzata Insiak, Kaja Pawłowska oraz Ita Plutowska. Wcześniej dały się poznać ze świetnych wyników odniesionych w Mistrzostwach Wielkopolski. To właśnie one zadecydowały o tym, że pływaczki z Konina mogły reprezentować Wielkopolskę w ścisłym finale.

Łatwo nie było, bo do rywalizacji stanęło aż 80 najlepszych sportowców. Dla wszystkich pływanie to żywioł. Liczyły się ułamki sekund. I to właśnie one zadecydowały o tym, że Kaja Pawłowska wywalczyła wysokie miejsce na podium. – Zdobyłam srebrny medal za zajęcie II miejsca na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w kategorii wiekowej open kobiet z wynikiem 2, 16, 42 – mówi.

Niewykluczone, że medali byłoby więcej, gdyby nie… falstart w stylu grzbietowym. – Przez to zostałam zdyskwalifikowana – przyznaje Kaja. – Ale nie załamałam się. Postanowiłam, że postaram się bardziej, no i za drugim razem wreszcie się udało. Wywalczyłam srebro.

W ścisłym finale znalazła się także Ita Plutowska, która z dobrym wynikiem przepłynęła stylem klasycznym 50 metrów. O dyskwalifikacji decydował drobiazg, którego nie przeoczyli sędziowie. – Na mecie zamiast dwoma rękoma, dotknęłam tylko jedną – mówi. – Mimo to było super, będę próbować jeszcze raz.

Z dobrym humorem z mistrzostw Polski wróciła też Gosia Insiak. I ona już dziś planuje kolejny start!

Zawodniczki dziękują swojemu trenerowi Jarosławowi Drewnikowskiemu. – Możemy obiecać, że będziemy się starać i wystartujemy już za rok – mówią.