Rekordowa frekwencja na Samsung River Triathlon Series w Kole

2023-07-23 18:20:34

Po raz III w Kole zorganizowano zawody pod nazwą Samsung River Triathlon Series. Blisko 300 zawodników wzięło udział w imprezie, która pod względem frekwencji była największa rywalizując na dystansach 1/4 , 1/8 Ironman oraz w sztafecie.

Zawody Samsung River Triathlon Series odbywają się w 6 miejscowościach przy rzece Warcie. Zmagania zaczęły się na Ziemi Lubuskiej w Gorzowie Wielkopolskim, następnie w Wielkopolsce w Międzychodzie, we Wronkach i trafiły do Koła.

Kolejnymi przystankami będą Konin (13 sierpnia) i kończący serię na ziemi łódzkiej Uniejów. Głównym założeniem zawodów jest to, że będą rozgrywane na dwóch najbardziej popularnych dystansach 1/8 oraz 1/4 Ironmana. Celem Samsung River Triathlon Series jest popularyzacja triathlonu w miastach, które nie mają dostępu do jeziora, walory turystyczne, integracja pokoleń i propagowanie aktywności fizycznej. W zawodach wystartowało blisko 300 uczestników, którzy zostali podzieleni na dystanse startując o 10.00 i 45 minut później kolejni. Dystans 1/8 Ironmana najszybciej pokonał Karol Jopkiewicz, który wyprzedził Piotra Trębacza i Marcina Robakowskiego. Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Krawczyk przed Hanną Foltyniewicz i Katarzyną Kaczkowską.

Dystans 1/4 Ironmana wygrał Łukasz Kalaszczyński przed Mateuszem Gajewskim i Hennadiim Anzinem. Ten sam dystans najszybciej pokonała wśród kobiet Natalia Rypel przed Katarzyną Rumińską i Sarą Zimny-Bartkowską. W sztafecie 1/4 IM, w której bierze udział 3 zawodników zwyciężyła drużyna Trimed Team w składzie Piotr Pietrzyk, Tomasz Hołowaty i Mateusz Gula. Na dystansie 1/8 wygrała sztafeta Geberit Team Et_Consortes w składzie Michał Sucharski, Daniel Antosik oraz Norbet Piskorski. Organizatorzy wspaniale przygotowali trasę zawodów, która momentami nie była łatwa. Sponsorzy zadbali o ufundowanie nagród dla najlepszych triathlonistów, którzy już szykują się do następnych zawodów w Koninie.