Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Podwyżka opłat za żłobek w Koninie. „Nie będą odbiegały od tych w innych miastach”

13:51, 23.01.2023 Aktualizacja: 14:12, 26.10.2025
Skomentuj Podwyżka opłat za żłobek w Koninie. „Nie będą odbiegały od tych w innych...

Rodzice dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego wKoninie zapłacą więcej. Teraz stawka wynosi 361 złotych, a ma być 558 złotych. –Patrząc na nasze opłaty, nawet po podwyżkach, nie będą odbiegały od tych winnych miastach. Znajdziemy się gdzieś w średniej – mówi wiceprezydent WitoldNowak.

Jak tłumaczą władze miasta, podniesienie opłaty ma związek zgwałtownym wzrostem kosztów funkcjonowania takich placówek, ale też generalniekosztów życia. Wyższa opłata pozwoli realizować potrzeby placówki, ale ipracowników. – Ich prośby o podwyżki. Patrzymy też, jak zachowują się w tej sytuacjiinne samorządy – wyjaśnia Witold Nowak. – Patrząc na nasze opłaty, nawet popodwyżkach, nie będą odbiegały od tych w innych miastach. Znajdziemy się gdzieśw średniej. U nas ta opłata stała będzie wynosiła 558 złotych, a w Kutnie jest850 zł, we Wrześni 650 zł, w Poznaniu 578 zł, ale to jest też czas, kiedy rady gminyzmieniają uchwały w tej sprawie.

W Koninie jest jeden Żłobek Miejski, funkcjonujący w dwóchbudynkach – w starej i nowej części miasta. Do placówki uczęszcza 195 dzieci, wtej grupie są też dzieci z Ukrainy. – Są jeszcze prywatne żłobki, kluby malucha.One realizują już za nieco większe opłaty potrzeby, które mają mieszkańcymiasta i subregionu. My cały czas mamy kolejkę do żłobka. Myślę, że jeszczekilkadziesiąt miejsc moglibyśmy spokojnie utworzyć – dodaje zastępca prezydenta.

Niewykluczone, że tych miejsc przybędzie w Koninie. Sytuacjajest obecne analizowana w sprawie skorzystania z programu Maluch Plus. – Jeżelipojawią się możliwości lokalowe ze strony miasta, to i my przystąpimy doprogramu. Myślę tu oczywiście o lewobrzeżnej części Konina. Mieszkańców tu przybywai przybywać będzie, bo powstają nowe bloki – mówi Witold Nowak. – Zobaczymy,czy będziemy w stanie się przygotować lokalowo do tego programu na czas i zrealizowaćtę potrzebę.

Czy kolejne miejsca w żłobku mogłyby być uruchomione z nowymrokiem szkolnym? – Nie chcę niczego obiecać, przyglądamy się sytuacji. Wiemy, żesą cały czas potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Trzeba spełnić odpowiednie kryteria,żeby taki żłobek został uruchomiony. I to wcale nie jest łatwe, bo nie mamy wolnychprzestrzeni – dodaje wiceprezydent Konina.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%