Puchary w rękach zwycięzców. Półmetek Grand Prix Koło 2022

2022-04-11 09:33:00

Dwa biegi z cyklu Grand Prix Koło 2022 za nami. Sportowa impreza wystartowała 19 marca rywalizacją o Puchar Dyrektora Firmy Geberit, a w miniony weekend biegacze i miłośnicy nordic walkingu pokonali dwukrotnie dłuższy dystans, by zdobyć Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer.

Bieg o Puchar Dyrektora Firmy Geberit zainaugurował szóstą edycję Grand Prix Koło. Na starcie pierwszego w tym roku wyścigu stanęło 179 uczestników. Rywalizacja miała miejsce na stadionie miejskim w Kole, a sportowcy mieli za zadanie pokonać 5-kilometrowy dystans. Rozegrany na nadwarciańskich wałach wyścig stał na wysokim poziomie.

Rywalizację biegową, w kategorii mężczyzn, wygrał Kuba Gajda, który systematycznie podkręcał tempo i dotarł do mety w rewelacyjnym czasie 16 minut i 15 sekund. Drugi był Łukasz Wojnicki, a trzeci linię mety przekroczył Marcin Wojewoda. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Justyna Wałowska, która uzyskała wynik 19 minut i 45 sekund. Na kolejnych miejscach uplasowały się Andżelika Niklewicz oraz Monika Wojciechowska. Bieg ukończyło 138 zawodników.

W rywalizacji marszu z kijkami udział wzięło 41 osób. Najlepsza okazała się Agnieszka Mielecka, która uzyskała wynik 30 minut i 59 sekund. Druga wśród pań była Kinga Staśkiewicz, a na najniższym stopniu podium stanęła Marzena Majewska. Męskie ściganie wygrał Marcin Radomski, który uzyskał czas 31 minut i 53 sekundy. Drugie miejsce wywalczył Marcin Kurzawiński, a trzeci był Marcin Żurawik.

Klasyfikację drużynową wygrali zawodnicy No Name Team, którzy wyprzedzili ekipy Triton Konin i Koło Biega.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Koło odbyły się 9 kwietnia w Dąbrowicach Starych, a uczestnicy ściągali się o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer.

Na linii startu stanęło 142 zawodników. 104 zmagało się z 10-kilometrowym odcinkiem biegu, a 38 amatorów chodu z kijkami miało do pokonania 5-kilometrowy dystans. W biegu najszybszy okazał się Taras Kulai, który linię mety przekroczył po 34 minutach i 57 sekundach. Drugi był Łukasz Wojnicki, a trzeci – Krzysztof Nowosielski. Wśród pań najlepsza była Andżelika Niklewicz (42 minuty i 18 sekund). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Nowacka, a na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Jamrosz-Grudzińska.

W nordic walkingu, wśród panów, zwyciężył Daniel Kurdubski z czasem 32 minuty i 52 sekundy. Jako drugi linię mety minął Marcin Radomski, z trzeci był Marcin Żurawik. W gronie pań triumfowała Kinga Staśkiewicz (37 minut i 21 sekund) przed Katarzyną Kucharczyk i Marzeną Majewską.

Kolejna rywalizacja, tym razem o Puchar Prezesa Firmy Andre, odbędzie się 7 maja.