Mundury lepsze niż Garnitury! Druhowie kontra samorządowcy

2021-06-27 11:13:45
Anna Chadaj

W okazjonalnym meczu piłki nożnej rozegranym w Sompolnie na „Orliku” zespół Mundurów zdecydowanie pokonał piłkarzy Garniturów 14:4! Idealna pogoda, gra fair play, sympatyczna atmosfera na trybunach oraz na sztucznej murawie sprawiły, że sportowe spotkanie było bardzo udane!

Chociaż narodowa reprezentacja Polski już pożegnała się z Mistrzostwami Europy to jednak w Sompolnie zapał do piłki nożnej nie słabnie! W piątkowe popołudnie rozegrano dwie połowy meczu po 30 minut, sędzią widowiska był animator sportu, trener oraz nauczyciel Szymon Stankiewicz. Górą byli zawodnicy Mundurów! Sprawność fizyczna, młodszy wiek, szersza ławka rezerwowych były po stronie zmilitaryzowanych, natomiast woli walki, determinacji nie zabrakło ani jednym ani drugim. Bramki dla Mundurów zdobyli: Kamil Poruchała 3, Wiktor Biliński 3, Piotr Sobczak 1, Łukasz Jankowski 1, Witold Stasiński 1, Błażej Prybacki 1, Bartosz Nowakowski 1, Michał Leśniewski 1, Łukasz Leśniewski 1, Krystian Skutecki 1, drużynę złożoną z zastępów OSP Sompolno, OSP Lubstów uzupełnili świetny bramkarz Grzegorz Chałaj i skuteczny trener Roman Wełnicki. Zdobycze bramkowe w drużynie samorządowców zaliczyli najstarszy na boisku: Andrzej Prętnicki 1, Karol Malinowski 1, Grzegorz Drabiński 1, Roman Wilamowski 1, grą na bramce i w polu Garniturów wspomogli Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek oraz Mariusz Zaborowski, Bartosz Śliwicki, Robert Chmielewski. Zawodnicy i organizatorzy meczu planują za rok przy okazji Mundialu w Katarze spotkać się ponownie.