Daria Walczykiewicz z ZST została Wicemistrzynią Polski Nauczycieli w Wyciskaniu Sztangi

2021-06-14 12:06:45

Daria Walczykiewicz, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych w Koninie została Wicemistrzynią Polski w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi.

X edycja Mistrzostw Polski Nauczycieli odbyła się w minioną sobotę we Wrocławiu. Nauczyciele startowali w konkurencji wyciskania wielokrotnego sztangi o dowolnym ciężarze w czasie maksymalnie 5 minut a o wyniku w klasyfikacji decydował tonaż kg. Daria Walczykiewicz wyciskała sztangę o wadze 25 kg – 63 powtórzenia dały wynik 1.575 kg co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca wśród nauczycielek.

Koninianka, zawodniczka Zagłębie-Relax Konin to aktualna zdobywczyni Pucharu Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym (2021), Mistrzyni Świata federacji WPA w wyciskaniu sztangi RAW (2021), Mistrzyni Polski federacji PUTS w wyciskaniu sztangi RAW (2021). We Wrocławiu startował także Marcin Pietrzak, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Ciążeniu. Wyciskał sztangę o wadze 40 kg – 45 powtórzeń i wynik 1.800 kg uplasował go na 4. miejscu w klasyfikacji mężczyzn.