Kolejne szosowe starty kolarzy KLTC. Filip Biernacki drugi na mecie, Waliniak z lotną premią

2021-06-10 08:02:33

Zawodnicy KLTC Konin wzięli udział w trzeciej serii Pucharu Polski, będącej jednocześnie Memoriałem Joachima Halupczoka. Najlepszy rezultat osiągnął Filip Biernacki, który na mecie w Szczedrzyku zameldował się jako drugi.

W weekend rozegrany został III Puchar Polski – Memoriał Joachima Halupczoka na trasie Niwki – Szczedrzyk. Na starcie stanęło 10 zawodników KLTC Konin, którzy rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas.

Srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii Orlik zdobył Filip Biernacki. Z niewielką stratą do podium finiszował Dawid Migas, który sklasyfikowany został na siódmej pozycji. Jakub Krzysztofiak nie dojechał do mety z powodu problemów technicznych z rowerem.

Odległe lokaty koninianie zajęli w pozostałych kategoriach wiekowych. Wśród Juniorów Kamil Kudliński był 50., Patryk Wawrzyniak 66., a Konrad Waliniak nie ukończył wyścigu. W grupie Juniorów młodszych Igor Kierejewski był 58., Gabriel Sędziak 76., Gracjan Olkowski 109., a Gabriel Klepacki z powodu pękniętej ramy w wyniku kraksy nie dojechał do mety.

W jeździe indywidualnej na czas na dystansie 10 km najaktywniejszy był Konrad Waliniak, który zaliczył lotną premię i sklasyfikowany został na 12. pozycji w kategorii Junior. Szesnasty był Kamil Kudliński. Gorzej zaprezentowali się Juniorzy młodsi. Na 26. miejscu wyścig zakończył Gabriel Sędziak, 51. był Gabriel Klepacki, a 53. Igor Kierejewski.