Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało właśnie rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół. Podają strony internetowe, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Ministerstwo zachęca nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosi o objęcie opieką ósmoklasistów, maturzystów oraz uczniów podchodzących do egzaminów zawodowych. Rekomenduje wykorzystanie w tym celu dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej oraz mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredniego kontaktu elektronicznego.
W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. – Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych – czytamy w komunikacie MEN. Polecają między innymi: strony Telewizji Polskiej, serwisu Polskie Radio Dzieciom, epodreczniki.pl, stron Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Biblioteki Cyfrowej Ośrodka Rozwoju Edukacji, Centrum Nauki Kopernik czy portalu lektury.gov.pl.