Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza w półfinałach! Wygrana po dwóch asach Szymczaka

2019-04-07 22:43:01
Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza w półfinałowym turnieju o awans do II ligi siatkówki. Zawodnicy trenera Sławomira Woźniaka pokonali w ostatnim ćwierćfinałowym meczu Olimpijczyka Drawsko Pomorskie bez straty seta.

Pomimo wysokiej wygranej, walka we wszystkich trzech setach była zacięta. Praktycznie w każdej partii meczu przez długi czas toczyła się rywalizacja w rytmie „punkt za punkt”, a wynik oscylował w okolicach remisu. Pierwszy set osieczanie wygrali na przewagi 26:24. W drugiej części gry było nieco łatwiej, bo rywale zdobyli tylko dwadzieścia oczek. W trzecim secie Orzeł wygrywał 7:3, by doprowadzić do remisu po 14. Później osieczanie prowadzili 22:20. Po chwili było 24:24. Wtedy koncertowo na zagrywce zachował się Błażej Szymczak, który notując dwa asy serwisowe z rzędu, dał swej drużynie zwycięstwo w całym meczu.

Wiedzieliśmy, że każde zwycięstwo daje nam awans, ale założyliśmy, że wygramy 3:0. Tak, aby zająć pierwsze miejsce i mieć półfinał u siebie. Gratulacje należą się najbardziej moim zawodnikom. Pokazali, że po pierwszym przegranym meczu można wygrać dwa kolejne i wyjść z pierwszego miejsca do turnieju półfinałowego. Co zadecydowało o tym sukcesie? Przede wszystkim determinacja naszych chłopaków, zaangażowanie i ciężkie treningi podczas przygotowań. To zaowocowało dużym sukcesem. Drużyna się zgrywa, jest coraz lepiej i będzie coraz lepiej – powiedział po dzisiejszym zwycięstwie, Sławomir Woźniak, trener Orła ReklamowyGadżet Osiecza.

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w ćwierćfinałach Orzeł będzie miał prawo organizacji turnieju półfinałowego. Ten odbędzie się w weekend, 26-28 kwietnia w rzgowskiej hali sportowej.