Nauka w Medyku odpowiada współczesnym trendom edukacji
W konińskim Medyku – Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie 27 czerwca zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły 62 absolwentom kierunków dziennych, stacjonarnych i zaocznych Medycznej Szkoły Policealnej. Byli to słuchacze kierunków: technik masażysta, higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, terapia zajęciowa. W styczniu 2025 r. zakończyło edukację 24 absolwentów z kierunków: technik farmaceutyczny i opiekun medyczny natomiast w kwietniu 16 osób ukończyło Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy Florysta. Razem to 102 słuchaczy.
Dyrektor Centrum Wojciech Szymczak w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie współpracy z różnymi podmiotami zajmującymi się szeroko pojętym zdrowiem i dobrostanem człowieka, edukacją i opieką społeczną. Szkoła stara się umożliwić słuchaczom rozwijanie własnych pasji, zdobywanie umiejętności wykraczających poza podstawę programową, aby zwiększyć konkurencyjność absolwentów na rynku pracy. – Współczesny człowiek, żyjący w świecie pełnym zagrożeń, szuka nowych ścieżek rozwoju, ale wraca też do sprawdzonych w przeszłości metod postępowania. Ludzie eksplorują Kosmos, poszukują nowych galaktyk, sprawdzają, czy na innych planetach jest możliwe życie, a równocześnie obserwuje się powrót do dawnych sposobów uprawy roślin, wykorzystywania ich w leczeniu i kosmetyce, do hortiterapii, czyli ogrodoterapii pomagającej w przywracaniu równowagi psychicznej – mówił dyrektor Wojciech Szymczak.
Podczas uroczystości wręczono nagrody książkowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Dyrektora WSCKZiU w Koninie.
Wszyscy absolwenci kończący edukację w Medycznej Szkole Policealnej im. Karola Marcinkowskiego w Koninie w roku szkolnym 2024/2025 uzyskali średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły – 4,62. Średnie powyżej 4,75 miały 84 osoby w szkole, a tylko 24, które nie ukończyły jeszcze 24. roku życia (taki regulamin) otrzymały 26 czerwca w siedzibie UMWW w Poznaniu stypendia Zarządu Województwa Wielopolskiego w wysokości 1000 zł, a 7 najlepszych słuchaczy odebrało nagrody książkowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. – Nauka w szkole policealnej odpowiada współczesnym trendom edukacji przez całe życie i jest dobrą inwestycją w siebie i przyszłość – mówił dyrektor Wojciech Szymczak.
Na koniec uroczystości Dyrektor WSCKZiU podziękował wszystkim, którzy wspierali proces kształcenia, absolwentom złożył życzenia, by w tym pełnym troski o codzienność życiu, umieli odróżnić rzeczy ważne od błahych i potrafili odnaleźć równowagę między obowiązkami a przyjemnościami, by podjęta w przyszłości praca przynosiła wymierne efekty finansowe i przynosiła satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Natomiast całej społeczności szkolnej życzył słonecznych wakacji oraz bezpiecznego i udanego wypoczynku.