Nauczyciele otrzymają 500 zł na sprzęt do zdalnej nauki. MEN podpowiada na co można je wydać

2020-11-07 07:15:00
Do końca grudnia nauczyciele mogą spodziewać się zwrotu pieniędzy wydanych na sprzęt do zdalnej nauki. Bon o wartości 500 zł niedawno obiecał im rząd. Na zakupy mają czas do 7 grudnia, muszą jednak pamiętać o imiennym dowodzie zakupu.

Medyk gra dalej w Pucharze Polski. Zwycięstwo mimo słabej skuteczności

2020-11-05 10:49:47
Piłkarki Medyka Konin już w 1/32 Pucharu Polski mierzyły się z inną drużyną z Ekstraligi kobiet, Olimpią Szczecin. Mimo słabego widowiska i strachu o wynik aż do 70. minuty meczu, podopieczne Romana Jaszczaka wygrały w regulaminowym czasie gry 3:1.

To jeszcze nie całkowity lockdown, ale jesteśmy blisko. Zamknięte muzea, kina, dzieci nie pójdą do szkół!

2020-11-04 14:37:09
Jak zapowiedział przed chwilą premier Mateusz Morawiecki nowe zasady i obostrzenia zaczną obowiązywać od najbliższej soboty – a jest ich sporo! Dzieci z klas I–III szkół podstawowych przechodzą na nauczanie zdalne, zamknięte zostają instytucje kultury i sklepy w galeriach handlowych.

Druhowie zachęcają do oddawania krwi. Na wszystkich czekać będą nagrody

2020-09-15 06:50:00
Pandemia koronawirusa spowodowała, że krwi brakuje bardziej niż zwykle. Dlatego też już 20 września Ochotnicza Straż Pożarna w Kazimierzu Biskupim organizuje akcję. Wszyscy, którzy się zgłoszą wezmą udział w loterii.

Makijaż na jesień

2020-09-14 10:00:00

Hit Ekstraligi dla Czarnych. Medyk gorszy o jedną bramkę

2020-09-06 13:58:00
Medyk Konin nie sprostał w hicie 6. kolejki kobiecej Ekstraligi Czarnym Sosnowiec. Piłkarki z naszego miasta uległy u siebie 1:2 (0:1) drużynie uważanej przez wielu za faworyta do zdobycia mistrzostwa Polski w sezonie 2020/2021.

Waliły głową w mur, ale wygrały 3:0. Medyk pokonał Olimpię Szczecin

2020-08-22 15:16:32
Aż 54 minuty czekali dziś konińscy kibice na otwarcie wyniku meczu kobiecej Ekstraligi między Medykiem Konin a outsiderem – Olimpią Szczecin. W spotkaniu 3. kolejki drużyna trenera Romana Jaszczaka wygrała na własnym terenie 3:0 (0:0).

Lepsze i gorsze 40 minut w grze Medyka. Debiutancki gol Alicji Piechockiej

2020-08-16 22:29:20
Medyk Konin pokonał w wyjazdowym meczu 2. kolejki nowego sezonu Ekstraligi – Sportis KKP Bydgoszcz 2:0 (1:0). Koninianki zagrały dobre pierwsze i ostatnie dwadzieścia minut spotkania. Wtedy właśnie padły oba gole.

Nierówna walka Medyka z... sędzią Szymulą. Losy inauguracyjnej rywalizacji rozstrzygnął wątpliwy rzut karny