Zakończyli zmagania w VI Ogólnopolskim Turnieju Szachowym w Kościelcu

2024-02-23 12:54:30

Zawodnicy z całego kraju przyjechali do Kościelca, aby rywalizować w szóstej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego.

W turnieju wzięło udział 88 zawodników. Zawody zostały zorganizowane w trzech kategoriach rankingowych: A – dla graczy z rankingiem większym lub równym 1800, B – z rankingiem 1400-1700 i C – dla tych z rankingiem mniejszym lub równym 1250. Dodatkowo przeprowadzono turniej szachów błyskawicznych, znanego jako blitz. W tych zmaganiach wziął udział wiceprezes Polskiego Związku Szachowego - Szymon Pieczewski, który wręczył trenerowi kościeleckich szachistów, Dariuszowi Ostrowskiemu, Złotą Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego – najwyższe odznaczenie związku.

W grupie A zwyciężył Bartosz Przybylski (BKS Chemik Bydgoszcz), który wyprzedził Sebastiana Hanuska (UKS KKS „Kiełbaska” w Kościelcu) i Jana Skrzypińskiego (KS „Korona” Zakrzewo). W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Oliwia Cudyk („Jelonka” Jelenia Góra), przed Alicją Chrapkowską (UKS Gambit Toruń) i Jagodą Świderską (UKS KKS „Kiełbaska” w Kościelcu). W klasyfikacji najlepszych z gminy Kościelec pierwsze miejsce przypadło Sebastianowi Hanusek, a następnie Jagodzie Świderskiej i Pawłowi Zającowi.

W grupie B zwyciężył Marcin Pyrek (KTS Kalisz), który wyprzedził Leona Radziszewskiego (OTSz Ostrów Wlkp) i Jakuba Wiśniarka (KTS Kalisz). W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Andrzejewska (KTS Kalisz), przed Martą Adamczak (UKS Smecz Konin) i Leną Pisznot (UKS KKS „Kiełbaska” w Kościelcu). W klasyfikacji najlepszych z gminy Kościelec lub UKS Kościelec pierwsze miejsce przypadło Krzysztofowi Koza, a potem Wiktorowi Pisznot i Lenie Pisznot.

W grupie C zwyciężył Marcin Sowiński (Turek), który wyprzedził Jarosława Wawrzyniaka (UKS Smecz Konin) i Jakuba Kurasia (KTS Kalisz). W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Laura Widerska, przed Wiktorią Wróblewską i Hanną Dębowską wszystkie UKS KKS „Kiełbaska” w Kościelcu. W klasyfikacji najlepszych z gminy Kościelec lub UKS Kościelec pierwsze miejsce przypadło Radosławowi Dobrzyńskiemu, drugie Adamowi Fabiańskiemu i trzecie Erykowi Habrukovichowi.