Niespodzianka w Kleczewie. Sokół wyeliminował obrońcę tytułu

2023-05-11 07:57:30

Piłkarze Sokoła Kleczew sprawili swoim kibicom niemały prezent. Na własnym stadionie pokonali 3:1 obrońcę tytułu - Polonię Środa Wielkopolska.

Podopieczni Łukasza Chichosa podejmowali w 1/8 etapu wojewódzkiego Pucharu Polski swojego ligowego rywala ze Środy Wielkopolskiej. Poloniści w ostatnich kilku latach zdominowali te rozgrywki, więc naturalnie byli faworytem wczorajszego spotkania. Jednak to gospodarze już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia. Krystiana Pawlaka. W 24. minucie sędzia podyktował jedenastkę, po tym jak w polu karnym faulował Hubert Kaptur. Rzut karny wyegzekwował Kacper Nowak i tym samym gości doprowadzili do remisu.

Jeszcze przed przerwą Michał Zimmer dał prowadzenie. W końcówce na 3:1 podwyższył Mateusz Molewski. Tym samym Sokół Kleczew awansował do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Huraganem Pobiedziska. Mecz już 17 maja.