Sokół odpadł z Pucharu Polski. Polonia lepsza w przedwczesnym finale

2021-04-22 08:41:20
Patryk Barański
Napisz do autora

W ćwierćfinałowym starciu Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Sokół Kleczew mierzył się na własnym terenie z Polonią Środa Wielkopolska. Los skojarzył w tej fazie dwie najsilniejsze ekipy w stawce, a pewny awans do półfinału zapewniła sobie Polonia, która wygrała 0:2.

Od pierwszych fragmentów spotkanie zdominowali przyjezdni. Swoją przewagę Polonia udokumentowała już w 12. minucie, kiedy nieporadność obrony Sokoła wykorzystał Przemysław Brychlik. Do końca pierwszej części gry kleczewianie nie stworzyli nawet zagrożenia pod bramką rywali, a sami zmagać musieli się z licznymi atakami zawodników ze Środy Wielkopolskiej.

Po przerwie Sokół dokonał kilku zmian personalnych, które przez chwilę dały nadzieję na osiągnięcie lepszego wyniku. Już w 62. minucie prowadzenie gości podwyższył Adam Borucki, który wykorzystał składną kontrę Polonii.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik meczu nie uległ już zmianie. Tym samym w półfinale rozgrywek zameldowała się trzecia aktualnie ekipa III ligi. Sokołowi Kleczew pozostaje walka o zwycięstwo w grupie spadkowej, czyli 9. lokatę w pełnej tabeli ligowej.

Oprócz środzian w top 4 pucharu znalazły się Nielba Wągrowiec, Centra Ostrów Wielkopolski i Unia Swarzędz.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wlkp. 0-2 (Przemysław Brychlik 12’, Adam Borucki 57’)

Sokół: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Mikołaj Zawistowski, Mateusz Cegiełka (76’ Konrad Kobylarek), Maciej Adamczewski (46’ Wiktor Patrzykąt), Stanisław Wędzelewski (61’ Marcel Koziorowski), Norbert Grzelak (61’ Mateusz Majer), Michał Ciarkowski, Dominik Chromiński.