W turnieju półfinałowym tylko Wilki Wilczyn. SPS nie dał rady Orłowi Międzyrzecz

2021-03-22 09:15:07

Oba pojedynki półfinałowe z udziałem naszych drużyn II ligi siatkówki zakończyły się na trzech meczach. Wilki Wilczyn po zaciętych bojach wyeliminowały Stoczniowca Gdańsk, z kolei SPS Konspol Słupca nie poradził sobie z faworyzowanym Orłem Międzyrzecz. Wilczynian czeka teraz turniej półfinałowy.

Choć wilczynianom do wyeliminowania Stoczniowca Gdańsk wystarczyły zaledwie trzy mecze, to emocji w nich nie brakowało. O ile w pierwszym spotkaniu rozegranym we własnej hali siatkarze Tomasza Robaka wygrali dosyć pewnie 3:1, tak w dwóch kolejnych toczyli zaciętą batalię w pięciu setach.

Wisienką na tym torcie okazał się ostatni mecz, w którym gdańszczanie byli o krok od doprowadzenia do czwartego starcia. Stoczniowiec pokazał, że we własnej hali czuje się naprawdę dobrze i już w pierwszym secie wygrał wysoko, 25:18. Wilczynianie wyrównali stan meczu, jednak trzecia partia ponownie padła łupem dobrze dysponowanych gospodarzy.

Jak się później okazało, zawodnicy z Pomorza nie wytrzymywali presji w końcówkach. Mecz mogli zakończyć już w czwartym secie, jednak to Wilki ponownie wyrównały, wygrywając na przewagi. Burza emocji miała jednak miejsce dopiero w tie-breaku. Wydawało się, że Stoczniowiec wreszcie dopnie swego, kiedy miał cztery piłki meczowe przy stanie 14:11. Tak się jednak nie stało, a przy świetnej zagrywce punktowali już tylko wilczynianie, którzy partię wygrali 14:16.

Trzecia wygrana dała Wilkom prawo udziału w turnieju półfinałowym w walce o awans do I ligi. W nim zmierzą się m.in. z Orłem Międzyrzecz, który pewnie wyeliminował drugiego reprezentanta naszego regionu, SPS Konspol Słupca.

Zawodnicy Marka Jankowiaka w trzech pojedynkach urwali swoim rywalom tylko dwa sety. W ostatnim meczu słupczanie nie zdołali wykorzystać atutu własnej hali i ulegli 0:3, zagrażając Orłowi tylko w drugiej partii, w której ulegli na przewagi, mimo dwóch piłek setowych. Dobrze przygotowani do fazy play-off międzyrzeczanie pewnie zwyciężyli w trzeciej partii i wyeliminowali SPS.

Turniej półfinałowy rozegrany zostanie w drugim tygodniu kwietnia, a oprócz dwóch wielkopolskich drużyn wezmą w nim udział Chrobry Głogów oraz zwycięzca najbardziej wyrównanego starcia pomiędzy Astrą Nowa Sól i Sobieski Żagań (stan rywalizacji 2:2).

Stoczniowiec Gdańsk – Wilki Wilczyn 2:3 (25:18, 23:25, 25:19, 24:26, 14:16)

SPS Konspol Słupca – LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz 0:3 (21:25, 28:30, 19:25)