Nowinowska i Glasner w fazie pucharowej Pucharu Świata Juniorów

2017-12-13 12:51:16

Natalia Nowinowska i Hubert Glasner, zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego, awansowali do fazy pucharowej Pucharu Świata Juniorów.

Koninianie rywalizowali w niemieckim Dormagen. Na tamtejszych planszach stanęło siedmiu reprezentantów KKSz-u. Wśród dziewcząt najlepiej poszło Natalii Nowinowskiej, która pokonała 15:9 Amerykankę Amber White oraz przegrała 9:15 z Włoszką Claudią Rotili. Ostatecznie Nowinowska uplasowała się na 63. pozycji. Na fazie grupowej swój udział w Pucharze Świata Juniorów zakończyły: Weronika Waleriańczyk, Alicja Papuzińska i Małgorzata Zawodniak. W grupie chłopców do fazy finałowej awansował Hubert Glasner, który pokonał najpierw 15:10 Włocha Alberto Fornasira, a następnie musiał uznać wyższość Rosjanina Nikity Presnowa. Glasner zajął ostatecznie 55. miejsce. Krystian Borkiewicz i Maurycy Dziublewski uplasowali się poza pierwszą setką.