Medyczki znów zdobywają gole dla kadry narodowej. Dziś dla Polski strzelały: Dudek i Kaletka

2017-10-24 08:51:57

Kolejne bramki piłkarek Medyka Konin w kadrze narodowej. Dziś Polska pokonała w towarzyskim meczu 3:0 (1:0) Grecję. Po jednym trafieniu zaliczyły w tym spotkaniu – Paulina Dudek i Nikol Kaletka.

„Biało-czerwone” przeważały od pierwszego gwizdka. W 4. minucie przed szansą na bramkową zdobycz stanęła Paulina Dudek. Jej uderzenie zostało sparowane przez grecką golkiperkę, Anthi Papakonstantinou. W 22. minucie Katarzyna Kiedrzynek wybroniła sytuację „sam na sam”. Osiem minut później po dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk wynik spotkania – strzelając głową – otworzyła Dudek. Po sześciu minutach mogło być 2:0, ale doskonałej okazji nie wykorzystała wychowanka Medyka, Ewa Pajor. Trzynaście minut po zmianie stron kolejnego gola dla Polski zdobyła Ewelina Kamczyk. Szesnaście minut przed upływem regulaminowego czasu gry podanie z prawej strony boiska na bramkę zamieniła Nikol Kaletka, ustalając tym samym wynik rywalizacji na 3:0. Poza wspomnianymi – Dudek i Kaletką, dziś z orłem na piersi zagrały też trzy inne koninianki – Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak i Natalia Chudzik.